Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Hypoteční trh přivítá nového hráče

ING Bank hodlá od příštího roku rozšířit portfolio svých služeb. Nově nabídne hypotéky, spotřebitelské půjčky i běžné účty. Vstup nového hráče na hypoteční trh může přibrzdit zdražování hypoték.

„V současné době pracujeme na nové produktové nabídce. Její součástí je běžný účet, spotřebitelský úvěr a hypotéky. V tuto chvíli je v přípravě plán zaměřený na hypoteční produkt, který bychom chtěli spustit v příštím roce,“ řekl Radek Sedlář, ředitel retailových služeb ING Bank v Česku.

ING Bank bude nejprve prodávat hypotéky prostřednictvím finančních zprostředkovatelů a následně i přes digitální kanály. „Skupina ING Bank prodává v Německu a Nizozemsku hypotéky prostřednictvím digitalizovaných procesů, které jejich pořízení velmi zrychlují a zjednodušují. Očekávám, že s tím přijde i v Česku. Navíc nejspíš nabídne i úrok, který se bude pohybovat na trhu mezi nejnižšími, případně se může načas rozhodnout úroky dotovat a jít s nimi ještě níž. Při vstupu na nový trh je to u bank pro nabrání klientů dost obvyklé,“ uvádí Libor Ostatek, šéf makléřské společnosti Golem Finance

„ING Bank může těžit ze své tradiční značky, která je známá v západní Evropě i v Česku. Její úspěch v hypotékách bude záležet na tom, jak dobrý bude mít marketing na vstupu a jak bude cenově agresivní. Z posílení konkurence vždy těží klienti a vstup nového hráče je pro ně pozitivní zpráva. A my jsme ve střehu,“ říká Ondřej Hák, šéf produktů Equa bank.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *