EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

Kanceláří připravených k okamžitému nastěhování na českém trhu výrazně přibylov

 

V Praze je aktuálně více než 56 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, jež jsou k dispozici k okamžitému nastěhování. Jde především o kancelářské plochy, které jejich předchozí nájemci uvolnili kvůli stěhování do nových prostor či zmenšování v důsledku přechodu na hybridní model práce v kancelářích. Firmy, které chtějí rychle začít fungovat v nových kancelářích a také zásadně ušetřit kapitálové náklady potřebné na vestavbu, tak mají z čeho vybírat. Tato sekundární nabídka vhodně doplňuje nedostatek volných kancelářských prostor v nových objektech, se kterým se Praha momentálně potýká.

Loading 

Nově vznikající segment „ready-made“ kanceláří zatím jako jediná zpracovala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield ve svém vyhledávači kancelářských prostor. Ucelenou databázi kanceláří v Praze připravených k okamžitému nastěhování – tedy s již existujícími příčkami, koberci a mnohdy i nábytkem – lze najít na platformě officeguide.cz. Kromě kanceláří připravených k nastěhování databáze poskytuje komplexní přehled kancelářských prostor v Praze, Brně a Ostravě, které se dají vyhledávat podle mnoha parametrů reflektujících současné potřeby nájemců. Nově přináší také právě možnost najít vybavené kanceláře k okamžitému nastěhování za nejvýhodnějších podmínek či cílené vyhledávání projektů s certifikáty kvality v oblasti udržitelnosti životního prostředí a s nízkým stupněm energetické náročnosti.

Radka Novak, vedoucí týmu pronájmu kancelářských prostor pro region střední a východní Evropy, Cushman & Wakefield: „Mnoho firem s rozšířením práce z domova snižuje počet pracovních míst a nevyužité prostory do skončení své nájemní smlouvy dále pronajímá. Rozhodli jsme se tyto plochy, mnohdy plně vybavené, ve špičkových projektech a v žádaných lokalitách, soustředit na jedno místo, ušetřit tak zájemcům čas při jejich hledání a umožnit jim minimalizovat náklady spojené se stěhováním. Naše nabídka nyní zahrnuje okolo 50 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, do kterých se lze téměř okamžitě nastěhovat.“

Vyhledávání kanceláří na přání

Nástroj officeguide.cz umožňuje vyhledávat mezi 350 kancelářskými projekty v Praze, kde se jich nachází většina, ale i Brně a okolí (62 budov) či Ostravě (téměř 20 budov), přičemž údaje jsou aktualizovány každý den. Vyhledávač zahrnuje špičkové kanceláře třídy A, nově včetně přepronajímaných „ready-made“ prostor. Zájemcům umožňuje vyhledávat podle lokality a dopravní dostupnosti, občanské vybavenosti v okolí, služeb v budově nebo parametrů zvyšujících komfort pro zaměstnance třeba díky přístupné terase či otevíratelným oknům. Zaměstnanci, ale ve stále vyšší míře také firmy, kladou důraz na ekologičnost budovy, a tak je již zcela běžným požadavkem ekologická certifikace a různé „zelené“ prvky, jako jsou třeba nabíječky pro elektromobily, což se na officeguide.cz promítlo do kritérií pro vyhledávání.

Ideální kancelář na pár kliknutí

Procesem rozhodování o budoucím řešení svých prostor na zdejším trhu dnes prochází množství firem. Nový uživatelsky přívětivý, intuitivní a vizuálně příjemný nástroj společnosti Cushman & Wakefield jim umožní výběr vhodných budov zúžit a jednoduše je mezi sebou porovnat. Ideální kancelářské prostory tak lze nalézt doslova na pár kliknutí. Třešničkou na dortu je snadný export a tisk vybraného srovnání nebo jeho zaslání e-mailem.

Radka Novak, vedoucí týmu pronájmu kancelářských prostor pro region střední a východní Evropy, Cushman & Wakefield: „Stále je tu i možnost vyhledávání přenechat odborníkům, kteří se na kancelářském trhu pohybují denně, a zdarma si od nich vyžádat zaslání nejlepších nabídek odpovídajících poptávaným parametrům. Dalším krokem pak může být odborné poradenství: expertní kancelářský tým zájemcům dokáže poskytnout celou škálu služeb od vyjednání podmínek včetně optimalizace servisních poplatků až po přípravu a podpis nájemní smlouvy. Vše s cílem dosáhnout maximální finanční úspory – což lze zajistit i revizí stávající smlouvy a zastupováním nájemce při následných jednáních s pronajímatelem.“

REKLAMA

Také majitelé kancelářských budov na officeguide.cz najdou nabídku pro ně určených služeb, jež staví na dlouholetých zkušenostech kancelářského týmu Cushman & Wakefield se zastupováním pronajímatelů.

Všem, kdo se zajímají o dění na kancelářském trhu, je pak určena sekce novinek, kde jsou umisťovány pravidelné sektorové analýzy a odborné články.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *