Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Kdo má klíče od vašeho domova, když jste na dovolené? Nejčastěji to jsou sousedi

Čas dovolených se blíží, a tak většina z nás řeší, kdo zaleje květiny, postará se o králíčka, nebo jen zkontroluje byt. Podle průzkumu agentury NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu je se svými sousedy spokojeno tři čtvrtiny Čechů a více než polovina jim dokonce dala své klíče od domácnosti.

Plánujete-li odjet na delší dobu, můžete sousedy poprosit o zalévání květin, krmení domácích zvířat či třeba o kontrolu, zda vám nevytekla pračka nebo jestli v kuchyni neuniká plyn. Samozřejmě že můžete požádat někoho z rodiny, se sousedy, kteří bydlí hned vedle, je však takováto domluva jednodušší. Navíc tím utužujete vztahy s okolím, což není nikdy na škodu,“ uvádí příklady Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Vztahy se sousedy nejsou vždy růžové

Podle průzkumu je však nejčastějším narušitelem klidného sousedského soužití hlavně hluk, který vadí 31 procentům respondentům. Na druhém místě jsou pak různé zápachy linoucí se z okolních obydlí, ať už jde o cigaretový kouř, pachy z kuchyně, či doutnající oheň nebo gril.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisen stavení spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *