Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Levnější hypotéky lidi zatím k jejich pořízení nenalákaly

Banky se všemožně snaží získat nové klienty. Přicházejí s mnoha inovacemi, a ani snižování hypoteční úrokové sazby s této chvíli již nepomáhá. Na vině tohoto útlumu jsou nejspíš vysoké ceny nemovitostí, tudíž i zhoršení podmínky pro získání dostatečných prostředků. 

Banky se snaží navnadit lidi k pořízení nových hypoték. Přes všechny snahy se jim zatím ale nedaří lidi přesvědčit. Úroková sazba momentálně zastavila na čísle 2,68 %, což znamená, že klesla o celých osm setin, ale zájem o hypoteční úvěry se stále ještě nedostavil. Tento pokles v zájmu o hypotéky můžeme pozorovat již druhým rokem. Nejvíce z tohoto útlumu těží pronajimatelé nemovitostí. V porovnání například s rokem 2016 se sjednalo přibližně o dvacet tisíc hypotečních úvěrů méně. Kdybychom chtěli tento deficit vyčíslit, tak se zastavíme přibližně u 23 miliard korun.

Za nezájem o hypotéky mohou vysoké ceny nemovitostí, které se vyšplhaly do takových výšin, že většina obyvatel ČR vidí představu vlastního bydlení dosti nereálně. Prodejci na nezájem o nemovitosti reagují spíše delším čekáním, než-li snížením její ceny.

Úroková sazba se nejspíš nezvýší. V posledních letech můžeme u úrokové sazby sledovat spíš klesající tendenci. V loňském roce spadly dokonce až na 2,5 procenta. Jejím zvýšení by se banky nejspíš připravily o zbytek klientely.

Zdroj: ePeníze.eu

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *