Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Levným hypotékám odzvonilo. Banky začínají zvyšovat sazby

Je tomu pouhý necelý týden, co Česká národní banka zvýšila úrokové sazby a odpovědi tuzemských finančních domů na sebe nenechaly dlouho čekat. Již v pondělí zvýšil úroky lídr na trhu Česká spořitelna. Od středy se k ní připojila Komerční banka a příští pondělí i Hypoteční banka.

Sazba na hypotékách s tříletou a pětiletou fixací do 80 procent hodnoty zastavené nemovitosti bude začínat na úroku od 2,49 procenta,“ řekla Andrea Vokálová, mluvčí Hypoteční banky. Stejný úrok má i Komerční banka. Česká spořitelna sazby zvedla na 2,29 procenta. Již dříve tento krok podnikly menší banky jako jsou UniCredit, Raiffeisenbank a Sberbank.

V Česku tak zřejmě definitivně odzvonila doba, kdy se hypotéka dala sehnat pod 2 procenta. „Ještě na jaře letošního roku bylo možné při troše šikovnosti vyjednat hypoteční úvěr kolem 1,5 procenta. Dnes je obtížné získat hypotéku pod 2 procenta Pokud se vyplní predikce některých hypotečních makléřů, tak by se za rok mohly sazby pohybovat v rozmezí 2,5 až tři procenta ročně,“ říká Michal Pich, jednatel společnosti EuroNet Media, který provozuje tři realitní portály.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *