EUR 25.420

USD 22.418

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.420

USD 22.418

Text: Jan Lukeš

23. 11. 2016

Lidé z Písnice mají naději na ukončení bytového sporu

 

Jednání ohledně prodeje bytů na pražské Libuši se schylují ke konci. Nečekané řešení ohledně sporu několika stovek bytů které plánuje společnost ČEZ prodat přineslo vedení hlavního města. 

Magistrát hodlá půjčit městské části Libuš bezúročnou půjčku na odkoupení sídliště Písnice. Jedná se o 730 bytů na rozloze 72 tisíc metrů čtverečních. Cena takovéto transakce bude odhadem 1,2 miliardy korun.

Historicky se o bytové fondy starají městské části. Pokud by nabídka libušské radnice uspěla, je Praha ochotná poskytnout jí bezúročnou půjčku na dvacet let,“ říká primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Lhůta na podání nabídek do tenderu vyprší 2. prosince, což je velmi šibeniční termín i pro místní obyvatele, kteří by se rádi tendru účastnili. „Není vůbec reálné, abychom za tu dobu stačili vytvořit potřebnou právnickou osobu. Musíme založit několik desítek družstev a poté jedno superdružstvo, které do soutěže vstoupí. A hlavně také musíme získat velký úvěr. Do jednání už jsme s jednou z bank vstoupili, řízení o poskytnutí takové částky trvá obvykle alespoň půl roku,“ říká advokát Petr Novotný, který obyvatele Písnice zastupuje.

Zdroj: iHned.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Jak reagovat, když vám v současnosti dorazí oznámení o zvýšení ceny za dodávky energií?

Mnoho dodavatelů energií právě informuje své zákazníky o nutné změně ceníku s odůvodněním, že za současné situace raketového růstu cen už nejsou schopni dodávat energie za původních podmínek, které slíbili při uzavření smlouvy. Mají na to dodavatelé právo? Co má spotřebitel v takové situaci udělat?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 10. 2021

Jak zajistit dostupné bydlení podle akademiků?

Foto: Shutterstock Těžkého údělu těch, kteří vstupují na trh s bydlením, si nelze nevšimnout. Finanční nedostupnost bydlení se dotýká stále více lidí. Byty jsou stále více dražší, a i absolventi vysokých škol mají problém se svými příjmy na bydlení dosáhnout. A když banka hypotéku na smluvenou částku neposkytne, protože odhadní cena bytu je o půl milionu […]

Text: Milan Vodička

17. 08. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.