Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Lidé z Písnice mají naději na ukončení bytového sporu

Jednání ohledně prodeje bytů na pražské Libuši se schylují ke konci. Nečekané řešení ohledně sporu několika stovek bytů které plánuje společnost ČEZ prodat přineslo vedení hlavního města.

Magistrát hodlá půjčit městské části Libuš bezúročnou půjčku na odkoupení sídliště Písnice. Jedná se o 730 bytů na rozloze 72 tisíc metrů čtverečních. Cena takovéto transakce bude odhadem 1,2 miliardy korun.

Historicky se o bytové fondy starají městské části. Pokud by nabídka libušské radnice uspěla, je Praha ochotná poskytnout jí bezúročnou půjčku na dvacet let,“ říká primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Lhůta na podání nabídek do tenderu vyprší 2. prosince, což je velmi šibeniční termín i pro místní obyvatele, kteří by se rádi tendru účastnili. „Není vůbec reálné, abychom za tu dobu stačili vytvořit potřebnou právnickou osobu. Musíme založit několik desítek družstev a poté jedno superdružstvo, které do soutěže vstoupí. A hlavně také musíme získat velký úvěr. Do jednání už jsme s jednou z bank vstoupili, řízení o poskytnutí takové částky trvá obvykle alespoň půl roku,“ říká advokát Petr Novotný, který obyvatele Písnice zastupuje.

Zdroj: iHned.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *