Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Manželka Pavla Tykače patří mezi největší provozovatele krátkodobých pronájmů v Praze

Manželka miliardáře Pavla Tykače Ivana Tykač je přední provozovatelkou krátkodobých pronájmů v Praze. Turistům nabízí kolem tisíce lůžek. Svůj realitní byznys hodlá dále rozšiřovat.

„Je to přibližně 250 ubytovacích zařízení různého typu. Chci však zdůraznit, že Airbnb nám tvoří jen osmnáct procent celkového obratu,“ uvedla Ivana Tykač s tím, že klienty shání pomocí vlastní reklamy a přes sociální sítě.

Ke krátkodobým pronájmům je využíváno především centrum Prahy. Podle Institutu plánování a rozvoje je například na Starém městě v Praze využíván ke krátkodobým pronájmům každý pátý byt. Právě na historické centrum se zaměřila i Ivana Tykač. Od městské části kupovala staré půdy, které předělávala na luxusní byty. Postupně ale rozšířila své pole působnosti i na Vinohrady, Smíchov a Žižkov.

„Plánujeme budovat celé nájemní domy. Aktuálně v Praze 2 a v Praze 3 stavíme tři rezidenční projekty. Jsou to rekonstrukce stávajících domů,“ dodala Ivana Tykač. Do nájemních domů hodlá investovat zhruba 110 milionů korun.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *