Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Mladí rostoucí ceny nájmů řeší spolubydlením

Průměrně za nájem lidé zaplatí čím dál víc. Na konci loňského roku nájem meziročně vzrostl o další tři procenta. Pronájem bytu podle developerské společnosti Trigema vzrostl na 340 korun za metr čtvereční, což je o pětinu víc než před dvěma lety. Nejvíce rostou nájmy v Praze 7 a nejpomaleji na Praze 2.

Ceny v Praze až na drobné mezičtvrtletní výkyvy trvale rostou. V tomto roce lze navíc očekávat, že může přijít další zdražování, které bude způsobeno pnutím na trhu s novým i starším bydlením. To naznačuje mimo jiné fakt, že se počet bytů určených k nájemnímu bydlení v posledních dvou letech snížil o třetinu,” uvedl předseda představenstva Trigemy Marcel Soural.

Mladí lidé si nemohou dovolit jak koupi bytu, tak leckdy ani nájemní bydlení. Řeší to hledáním spolubydlících. Spolubydlení je nejlevnější řešení bytové situace. „V absolutních číslech je růst cen v Praze zhruba 15 procent ročně. Zároveň je potřeba si uvědomit, že dochází ke zdražení poplatků za energie a služby,“ upozorňuje výkonný ředitel Bezrealitky.cz Hendrik Meyer.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *