Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Největší soukromý český fond bytů je prodán

Mezinárodní realitní investor Round Hill Capital kupuje 43 tisíc bytů RPG, který je největším soukromým českým fondem bytů.

Round Hill Capital je britská realitní investiční společnost, která v Londýně vlastní byty a síť studentského bydlení společně s hotelovou sítí.

RPG vlastní více než 43 tisíc bytů o celkové ploše 2,6 milionů metrů čtverečních. Většinu nemovitostí, které také zahrnují  nebytové prostory a pozemky, vlastní  na Ostravsku a na území Moravskoslezského kraje.  Součástí akvizice bude také firma RPG Služby, která zajišťuje správu bytového fondu. 

Round Hill disponuje prvotřídním týmem schopným zhodnocovat majetek společnosti prostřednictvím aktivního vedení, transparentního finančního výkaznictví a řízení rizik na každodenní bázi,“ uvedla společnost. „Fond v současné době investuje a spravuje realitní aktiva v součinnosti s předními světovými institucemi a soukromými investory.“

Podle RPG prošel bytový fond v posledních letech rozsáhlou modernizací, která stála více než devět miliard korun. RPG loni dokonce zvažovala převod svého bytového portfolia na jinou společnost a následný úpis akcií na burze.

Akvizice je pro Round Hill „dobrá investice zcela zapadající do naší momentální investiční strategie v rámci evropského realitního trhu,“ jak řekl výkonný ředitel Round Hill Kirk Lindstrom v rozhovoru pro Moravskoslezský deník.

Round Hill, je firma privátního kapitálu, která byla založena v roce 2002.  Soustředí se na investice do rezidenčního bydlení v Evropě. Vlastní projekt studentského bydlení v Londýně, bytový fond v Holandsku, síť hotelů a komerční nemovitosti. Jen v Evropě skupina investovala do bytových projektů šest miliard dolarů. Round Hill má kanceláře ve Velké Británii, Německu, Lucembursku, Holandsku a USA.

Zdroj: Ihned.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *