Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Nová pražská koalice chce stavět na brownfieldech i opravovat byty

Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu podepsali koaliční smlouvu a programové prohlášení. Nová pražská koalice se zaměří na stavbu silničních okruhů a metra D. V oblasti bydlení hodlá umožnit výstavbu na brownfildech či opravovat byty.

Zlepšit dostupnost bydlení je jeden z hlavních cílů koalice. Chceme, aby žádná pražská rodina s dětmi a žádný pražský senior v Praze nežili na ubytovně. Řešení vyžaduje komplexní strategii zahrnující širokou škálu opatření, od zrychlení komerční výstavby přes podporu nekomerčních bytových projektů až po efektivnější využití obecního bytového fondu,“ stojí v programovém prohlášení.

Budoucí pražská rada chce podle programového prohlášení urychlit výstavbu bytových domů, a to především odblokováním velkých rozvojových území a revitalizací brownfieldů. Do rozhodování o výstavbě chce nová koalice zapojit i veřejnost.

Koalice hodlá také připravit pilotní projekt „využití fondu bydlení ve prospěch občanů pracujících v profesích pro město nepostradatelných, kteří si nemohou bez této podpory dovolit bydlení v Praze“. Projekt poběží po dobu volebního období a následně bude vyhodnocen.

Prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení chce koalice využít i „k výkupu nemovitostí za účelem realizace dostupného bydlení, k výstavbě a revitalizaci obecních bytů.“ Investice má přinést obnovu a rozšíření bytového fondu.

„Plány nové radnice se jeví rozumně. Bude ale záležet na zdánlivých maličkostech, jak moc budou s tímto programem úspěšní. Některé projekty jsou v chodu a je nutné je dotáhnout,“ uvedl Štěpán Toman, architekt z Architektonického studia Ting.

Zdroj: Programové prohlášení nové pražské koalice

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *