EUR 25.445

USD 21.755

REPO sazba ČNB 0.75 %

Inflace 4.1 %

EUR 25.445

USD 21.755

Text: Jana Zámečníková

28. 11. 2016

Novomanželské půjčky se vrací na scénu

Ministerstvo práce a ministerstvo financí zvažují návrat novomanželských půjček. Mladé rodiny by mohly získat půjčky se zvýhodněnými úroky až do výše 300 tisíc korun na vybaní domácnosti. 

Návrh přichází z dílny ministerstva práce. „Odborná skupina navrhla poskytovat mladým lidem novomanželské spotřebitelské půjčky, aby nemuseli zásadní životní rozhodnutí jako sňatek a založení rodiny odkládat z finančních důvodů,“ říká Petr Habáň, mluvčí ministerstva.

Spotřebitelský úvěr s úroky pod úrovní tržních sazeb by mohly získat manželé rok od uzavření manženství. „U párů, které už děti mají, by také mohl být při stanovení výše úroku zohledněn počet dětí ve smyslu čím více dětí, tím nižší úrok,“ říká Petr Habáň.

Půjčky by zřejmě poskytovala Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB).  „Stát může mít zájem například podpořit mladé rodiny do 35 let v určité příjmové skupině, které mají horší přístup k financování- tedy jim banky buď nechtějí půjčit, nebo jim nabídnou vyšší úrokovou sazbu. Optimální by bylo, aby ČMRZB ručila za tyto úvěry komerčním bankám,“ říká Jiří Jirásek, ředitel státní ČMZRB. O podobě novomanželských půjček rozhodnou politici zřejmě až po volbách.

Zdroj: iDnes.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Mladý pár - hypotéky pro mladé

Půjčky pro mladé až dva miliony: Může stát konkurovat bankám?

Stát oblékl půjčky pro mladé do nového hávu. Mladé rodiny budou moci od poloviny srpna žádat o státní půjčku na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení až do výše dvou milionů korun. Rozšiřuje se také okruh možných žadatelů a prodlužuje se i doba splácení zvýhodněné půjčky. Může stát v úvěrech na bydlení konkurovat bankám?

Text: Jana Zámečníková

21. 06. 2018

Společně a nerozdílně aneb Ve dvou se to lépe splácí

Převážná většina českých párů nemá problém podílet se na partnerských výdajích. Páry sdílejí především výdaje na dovolenou a bydlení. Společné splácení půjček jim také není cizí. Vítají zejména úspory, které jim partnerské půjčky přinášejí.

Text: Jiří Havelka

15. 01. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.