EUR 23.685

USD 22.154

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.685

USD 22.154

Text: Milan Vodička

15. 02. 2022

0 komentářů

Penta Real Estate navýšila akviziční zdroje pro letošní rok na 3,4 miliardy korun

 

Prémiový projekt společnosti Penta Real Estate Nová Waltrovka se už v předprodeji prodal z jedné pětiny. Platinový projekt Victoria Palace na dejvickém „Kulaťáku“ má ve stejné fázi své majitele dokonce z více než 25 procent. I to je důvod k navýšení prostředků na akvizice z původní jedné miliardy na celkových 3,4 miliardy korun. 

Loading 

Rozhodnutí o výrazném navýšení financí na akvizice ukazuje, jaký význam má pro investiční skupinu Penta právě developerská část jejího portfolia. Penta Real Estate se v Čechách zaměřila pouze na centrum a širší centrum hlavního města. V Praze má v různé fázi vývoje na dvacet projektů. Cena pozemků roste strmě nahoru a ani v dlouhodobém horizontu nic nenaznačuje tomu, že by se situace mohla změnit. Rozhodnutí developera navíc podporuje současný stav na trhu. Byty od společnosti Penta Real Estate patří rozhodně k těm dražším, protože se zaměřuje na vyšší střední standard a prémiovou kategorii. Poptávka po nich je ovšem i tak vysoká.

Byty ze zahájené výstavby projektu Nová Waltrovka vstoupily do prodeje na konci ledna. „Poptávka po bytech v rámci projektu Nová Waltrovka je už několik měsíců. Prodávají se hlavně menší, startovací byty. V lokalitě do budoucna vznikne až pět set bytů. Lidé chtějí být první, být na začátku – budoucí cenový růst je totiž velmi pravděpodobný,“ přiblížil situaci v lokalitě Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate.

V rámci předprodeje bylo prodáno 20 procent bytů. Lokalita je velmi žádaná nejen díky kompletní občanské vybavenosti, ale především i skvělé dopravní dostupnosti. Projekt Nová Waltrovka mezi stanicemi metra B Radlická a Jinonice navazuje na úspěšnou revitalizaci rozsáhlého území po slavné továrně na letecké motory Walter.

Druhý únorový týden byl zahájen prodej i luxusního projektu na Vítězném náměstí v Praze 6. Jde o území, které bude rozvíjeno společně se skupinou Kaprain Real Estate byznysmena Karla Pražáka. „Momentálně jsme na začátku stavby bytového domu Victoria Palace, který nabídne přibližně sto bytů. V předprodeji se zde prodala už více než čtvrtina. Částečně rezidenční charakter bude mít i zástavba na 4. kvadrantu Vítězného náměstí, to je ovšem vzdálenější budoucnost. Jsme na začátku projektu, chystáme se vypsat mezinárodní architektonickou soutěž,“ popsal Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate. Vítězné náměstí patří mezi nejcennější rozvojová území v Praze. Původní koncept architekta Antonína Engela ze 20. let minulého století byl realizován jen částečně. Společný projekt Penty, Kaprainu a Sekyra Group tak oblast dostaví v moderním pojetí.

REKLAMA

Dalším projektem, který půjde do prodeje ještě před letošním létem, je Rezidence Juliska. Zde vznikne ve standardu Premium 75 bytů ve třech objektech. Na developersky atraktivním Žižkově plánuje Penta další prémiový projekt se 450 byty. Tři sta nových bytů se plánuje začít stavět také v pražských Vysočanech.

Avizovanou luxusní výstavbou je projekt v ulici Petrská v samém centru Prahy.  Připravuje se zhruba sto bytů v nejvyšším standardu Platinum. „Momentálně probíhá architektonická soutěž, ze které již brzy vybereme vítězný návrh. Plánuje se dostavba bloku, bude se jednat o citlivou stavbu, která bude pod drobnohledem veřejnosti a památkářů,“ doplnil informace o projektu Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023

I přes pokles jsou ceny nemovitostí v ČR stále na relativně vysoké úrovni

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z  aktuálních dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2023

Analýza: Poptávka po bytech stoupá

Trh s byty v Praze se probouzí. Po dlouhé stagnaci lze sledovat oživení prodejů. Kvalitní a prémiové nemovitosti si svou cenu drží, trvají však výrazné rozdíly v ceně nových a starších bytů. Rostou požadavky na kvalitu. Kupující mají stále vyšší nároky na standard vybavení bytů a nabízené doplňkové služby.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *