EUR 25.350

USD 23.442

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.350

USD 23.442

Text: Milan Vodička

15. 02. 2022

0 komentářů

Penta Real Estate navýšila akviziční zdroje pro letošní rok na 3,4 miliardy korun

 

Prémiový projekt společnosti Penta Real Estate Nová Waltrovka se už v předprodeji prodal z jedné pětiny. Platinový projekt Victoria Palace na dejvickém „Kulaťáku“ má ve stejné fázi své majitele dokonce z více než 25 procent. I to je důvod k navýšení prostředků na akvizice z původní jedné miliardy na celkových 3,4 miliardy korun. 

Loading 

Rozhodnutí o výrazném navýšení financí na akvizice ukazuje, jaký význam má pro investiční skupinu Penta právě developerská část jejího portfolia. Penta Real Estate se v Čechách zaměřila pouze na centrum a širší centrum hlavního města. V Praze má v různé fázi vývoje na dvacet projektů. Cena pozemků roste strmě nahoru a ani v dlouhodobém horizontu nic nenaznačuje tomu, že by se situace mohla změnit. Rozhodnutí developera navíc podporuje současný stav na trhu. Byty od společnosti Penta Real Estate patří rozhodně k těm dražším, protože se zaměřuje na vyšší střední standard a prémiovou kategorii. Poptávka po nich je ovšem i tak vysoká.

Byty ze zahájené výstavby projektu Nová Waltrovka vstoupily do prodeje na konci ledna. „Poptávka po bytech v rámci projektu Nová Waltrovka je už několik měsíců. Prodávají se hlavně menší, startovací byty. V lokalitě do budoucna vznikne až pět set bytů. Lidé chtějí být první, být na začátku – budoucí cenový růst je totiž velmi pravděpodobný,“ přiblížil situaci v lokalitě Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate.

V rámci předprodeje bylo prodáno 20 procent bytů. Lokalita je velmi žádaná nejen díky kompletní občanské vybavenosti, ale především i skvělé dopravní dostupnosti. Projekt Nová Waltrovka mezi stanicemi metra B Radlická a Jinonice navazuje na úspěšnou revitalizaci rozsáhlého území po slavné továrně na letecké motory Walter.

Druhý únorový týden byl zahájen prodej i luxusního projektu na Vítězném náměstí v Praze 6. Jde o území, které bude rozvíjeno společně se skupinou Kaprain Real Estate byznysmena Karla Pražáka. „Momentálně jsme na začátku stavby bytového domu Victoria Palace, který nabídne přibližně sto bytů. V předprodeji se zde prodala už více než čtvrtina. Částečně rezidenční charakter bude mít i zástavba na 4. kvadrantu Vítězného náměstí, to je ovšem vzdálenější budoucnost. Jsme na začátku projektu, chystáme se vypsat mezinárodní architektonickou soutěž,“ popsal Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate. Vítězné náměstí patří mezi nejcennější rozvojová území v Praze. Původní koncept architekta Antonína Engela ze 20. let minulého století byl realizován jen částečně. Společný projekt Penty, Kaprainu a Sekyra Group tak oblast dostaví v moderním pojetí.

REKLAMA

Dalším projektem, který půjde do prodeje ještě před letošním létem, je Rezidence Juliska. Zde vznikne ve standardu Premium 75 bytů ve třech objektech. Na developersky atraktivním Žižkově plánuje Penta další prémiový projekt se 450 byty. Tři sta nových bytů se plánuje začít stavět také v pražských Vysočanech.

Avizovanou luxusní výstavbou je projekt v ulici Petrská v samém centru Prahy.  Připravuje se zhruba sto bytů v nejvyšším standardu Platinum. „Momentálně probíhá architektonická soutěž, ze které již brzy vybereme vítězný návrh. Plánuje se dostavba bloku, bude se jednat o citlivou stavbu, která bude pod drobnohledem veřejnosti a památkářů,“ doplnil informace o projektu Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

Ceny pozemků rostly, rodinných domů stagnovaly a bytů klesly

Byty meziročně zlevnily o 5,8 procenta, rodinné domy o 0,1 procenta. Naopak tržní hodnota pozemků díky poptávce převyšující nabídku meziročně rostla o 7,2 procenta. Tempo růstu cen pozemků nicméně v závěru roku zpomalilo. Celkový vývoj na trhu nemovitostí ukazuje, že k rozhodnutí o koupi přichází nejvhodnější doba. Data vyplývají za aktuálního ukazatele ČSOB Index.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: SUR REAL Investments

23. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *