Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech.

Na přelomu roku pravidelně evidujeme razantní nárůst požárů. Například v prosinci a lednu 2013/2014 nám klienti nahlásili 293 požárů za 318 milionů Kč. Jedná se o dvojnásobek požárů oproti ostatním měsícům“, říká Miroslav Novák, ředitel Úseku likvidace pojistných událostí majetku a odpovědnosti v pojišťovně Kooperativa.

Dříve byly zdrojem požárů zejména svíčky a prskavky na vánočním stromečku, dnes typický požár vzniká od adventních věnců, tedy propálení ubrusu, koberce, popálení nábytku apod. Jak vyplývá z informací od hasičů, teplotní režim svíčky se pohybuje v rozmezí 640 až 900 °C a doba hoření je dle délky a síly svíčky 2 – 9 hodin. Tyto hodnoty jsou dostatečné k zapálení materiálů používaných na výrobu okrasných věnců a následně dřevěného nebo platového nábytku.

Také letos jsme již zaznamenali první škody, po první adventní neděli evidujeme 7 požárů, z toho 2 způsobily vánoční svícny. Většinou jedná o malé škody, okolo 10 tisíc korun,“ doplňuje Miroslav Novák.  

Zdroj: Kooperativa

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *