Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Potvrzeno: Klienti bývalého H-Systemu se stěhovat nemusí. Zatím

Josef Monsport, správce konkurzní podstaty po zkrachovalém H-Systému, slíbil, že do vyřešení případu nebude vystěhovávat z Horoměřic žádného z klientů H-Systemu. Uvedl to lidovecký senátor Jiří Čunek, který doprovázel Martina Junka z bytového družstva Svatopluk.

Nejvyšší soud minulý týden v kauze bývalých klientů společnosti H-System rozhodl ve prospěch insolvenčního správce a obyvatelům domů sdělil, že se musí vystěhovat. A to do měsíce.

Kauza rozvířila vody a mnoho politiků i odborníků se poškozených zastávalo. Nakonec se lidé stěhovat nemusí.

Já taková povaha nejsem. To, že se to nebude dít, není tím, že bych podlehl nějakému tlaku. Není moje povaha, abych někoho vyhazoval na dlažbu,“ prohlásil konkurzní správce.

Během srpna by se také měl najít znalecký ústav, který by ocenil nemovitosti v Horoměřicích. „Zadání je o tom, že se znovu nacení nemovitosti, které si kdysi Svatopluk vzal z té konkurzní podstaty. Shodli jsme se na tom, že zatím nepůjdeme do dražby,“ řekl Monsport.

„Znalecký posudek se bude zabývat i tím, v jakém rozsahu zhodnotili nemovitosti jejich uživatelé a družstvo Svatopluk,“ sdělil ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

Myslím, že jsme našli dohodu na další postup. Důležité je, že těm lidem nehrozí vystěhování a že došlo k nějaké dohodě na postupu ohledně ocenění bytových jednotek a pozemku,“ řekl Babiš.

Velmi jsem si sliboval, že firma Gomanold, reprezentovaná panem Petrem Pavlem, nám nějakým způsobem vyjde vstříc a třeba nebude trvat na monetizaci těch pohledávek, ale bylo tomu naopak. Firma stále trvá na tom, že chce získat z konkurzu co nejvíce peněz, a my, klienti H-Systemu, to budeme muset nějakým způsobem platit,“ uvedl Junek.

Zdroj: iDNES.cz

 

 

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *