Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Praha vloni vydělala přes čtyři miliardy na pronájmu komerčních nemovitostí

Praze se podle radního pro majetek Jana Chabra daří pronajímat komerční prostory za výhodnější ceny. Také došlo k pronájmu některých nemovitostí, které v minulosti prošly rekonstrukcí. Z pronájmů komerčních prostor tak Praha vloni získala 4,2 miliardy Kč. 

„Daří se nám aktualizovat historické nájemní smlouvy, které byly uzavřeny v devadesátých letech,“ informoval Jan Chabr. „Udělali jsme podrobnou analýzu smluv a zjistili jsme, že řada z nich je pro město i v kontextu dnešních cen značně nevýhodných,“ dodává. Z analýz vyplynulo, že přibližně 90 % nemovitostí bylo pronajímáno pod cenou.

Přesto nyní zůstává pětina městských nebytových prostor neobsazena. Město nabízí k pronájmu sklady, garáže, kanceláře, prodejny, restaurace a hotely, dokonce i několik školních budov. Mnoho nemovitostí by vyžadovalo nákladné rekonstrukce, například Strahovský stadion, jehož rekonstrukce by Prahu vyšla na několik miliard korun.

Výpověď z pronájmů mohou očekávat některé směnárny a obchody se suvenýry v centru. Pro město je řada nájemních smluv s těmito subjekty nevýhodná. V letošním roce byl vyřešen spor s bývalým nájemcem restaurace na Staroměstském náměstí, který musí městu nahradit škodu ve výši 20 milionů korun za užívání prostor, které po ukončení nájemní smlouvy odmítl vyklidit.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *