Sobota 18. listopadu. Svátek má Romana.

Pražanů v prvním čtvrtletí konečně přibylo i díky Čechům z ostatních regionů

V loňském roce bylo v Praze více vystěhovalých než přistěhovalých osob, a to o 5297 osob podle Českého statistického úřadu. V prvním čtvrtletí tohoto roku se však trend obrátil a počet Pražanů se zvýšil o 3847 osob. Demografický vývoj ukazuje, že by se Praha mohla dočkat v roce 2034 až 1,29 milionu obyvatel, tedy o 46 000 více než v současné době.  

Nejnovější statistiky ukazují, že zájem lidí o vlastní bydlení v Praze roste. „Z našich statistik rovněž vyplývá, že při koupi nového bytu se zájemci nejvíce ptají po dispozici 2+kk. Ostatně z 1350 nových bytů, které se v Praze prodaly za letošní první tři měsíce, tato dispozice v celkových prodejích tvořila 43 procent. Očekávám, že tak tomu bude letos i v dalších měsících,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

Kromě růstu porodnosti rezidentů a přistěhovalým cizincům se na nárůstu počtu Pražanů po dlouhé době podíleli také Češi z jiných regionů. „Víme, že stále více kupců nepochází z Prahy. Jsou to vesměs mladé rodiny nebo lidé, kteří tu vystudovali vysokou školu a poté zde nastoupili i do práce. Praha jim dává příležitost uplatnit se, ale i vylepšit jejich finanční situaci. Je proto logické, že tito lidé ji hojně využívají. Bude proto naším cílem mít stále pestrou nabídku bytů v různých lokalitách Prahy, a to jak ve čtvrtích na okraji Prahy, tak i v jejím širším centru. Chceme se též držet našeho záměru, aby v každé velké rozvojové lokalitě byl alespoň jeden superlevný projekt s několika stovkami bytů s nejlepším poměrem ceny a kvality,“ říká Evžen Korec.

Zdroj: Tisková zpráva EKOSPOL

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *