Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

První pololetí přineslo cenám bytů průměrně nejnižší růst za poslední 4 roky

15.08.2019

Ceny bytů v prvním čtvrtletí rostly sporadicky, ve druhém čtvrtletí v některých krajích dokonce stagnují. Ceny nájmů stagnují také, v některých oblastech totiž pozvolna dosahují cenového stropu. Vyplývá to z průzkumu Hypoteční banky.

Průměrná tržní cena bytů ve druhém čtvrtletí vzrostla jenom o 1,7 procenta, meziročně pak o 8,2 procenta. Za pozemky si meziročně připlatíte o 7,9 procenta víc, v druhém čtvrtletí zdražily o 2 procenta.  Rodinné domy zdražily meziročně nejvýrazněji a to o 8,4 procenta, v druhém čtvrtletí o 2 procenta.

Stagnující a pozvolna stoupající cena má za následek větší zájem o hypotéky. Hypoteční trh sleduje pozitivní změny zejména v oblasti zájemců o koupi bytu.

Růst cen bytů byly nejpomalejší za poslední 4 roky. „Pokračuje zpomalování tempa růstu cen bytů, druhé čtvrtletí letošního roku přineslo nejnižší nárůst za poslední 4 roky. I přesto se ceny zvýšily ve většině krajů. Nejvýraznější zdražení zaznamenal Jihočeský kraj, ke stagnaci došlo v Karlovarském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Nejvíce se aktuálně zvětšil zájem o byty o dispozici 3+kk a 3+1,“ komentoval ředitel odboru Nemovitosti Hypoteční banky Petr Němeček.

Pro třetí a čtvrtý kvartál predikuje Hypoteční banka stagnaci až mírný pokles v poptávce po nemovitostech.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *