Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Rusové opouštějí Karlovy Vary, ceny bytů klesají

Ceny nemovitostí v Karlovarském kraji jdou proti proudu zbytku republiky.  Byty v novostavbách za poslední tři roky zlevnily téměř o 40 procent. Starší byty sice zdražovaly, ale pomaleji než jinde. Mohou za to Rusové, kteří kraj ve velkém opouštějí.

 „V dřívější výstavbě byly ceny bytů vyloženě přemrštěné. Tři až pět let nazpátek byl zájem o novostavby veliký a projektů málo.  Developeři z této situace těžili a zahraniční klienti do těchto bytů investovali. Dnes se je naopak snaží prodat, mnohdy neúspěšně“ popisuje Marcel Bajgar, oblastního manažera pro Karlovarský kraj společnosti M&M reality holding.

Podobné je to i s luxusně zrekonstruovanými staršími byty. Ceny bytů ve starší zástavbě v lázeňských městech narazily na strop, za současné ceny jsou již neprodejné. „Pokud bychom tyto nemovitosti do statistik nepočítali, tak i v Karlových Varech zdražují byty ve starší zástavbě, za poslední rok odhadem o 10 až 20 procent,“ přibližuje Marcel Bajgar. Zatímco cena staršího devadesátimetrového bytu v lázeňské zóně se pohybuje od 7 do 15 milionů korun, novější byt o rozloze 70 metrů blízko centra se prodává za cenu kolem čtyř milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva M&M Reality

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *