Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Třetina lidí je nespokojena s bydlením

Průzkum agentury Stem/Mark pro Raiffeisen stavební spořitelnu (RSTS) ukázal, že třetina lidí není spokojena se svým bydlením. Sousedé jim nevadí, více je trápí hluk.

Dva ze tří mezi 500 dotázanými bydlí v pronájmu, jsou to nejčastěji lidé od 30 do 44 let. Darem dostávají bydlení především mladí lidé. Dědictvím získávají nemovitosti převážně Moravané, Češi si bydlení spíše kupují.

Nespokojená s bydlením je podle průzkumu třetina respondentů. Velmi nespokojený je dokonce každý dvacátý dotázaný. Spokojenější jsou právě lidé žijící na Moravě a lidé s vlastním bydlením. Sousedské vztahy nejsou problémem, za chladné je považuje jen každý desátý člověk. Mnohem více je trápí hluk způsobený špatnou zvukovou izolací. Mužům vadí nepořádek ve společných prostorách a nedodržování bezpečnosti.

Realitní trh se v poslední době mění. Rostou ceny nemovitostí i úrokové sazby a kvůli zpřísnění pravidel se hypotéky stanou méně dostupné. 84 procent dotazovaných považuje podle průzkumu bydlení dětí po jejich studiu u rodičů za běžné.

Respondenti jsou také většinou přesvědčeni, že by rodiče měli dětem na bydlení spořit, protože jim to pak pomůže se dříve osamostatnit,“ uvedla Lenka Molnárová, tisková mluvčí RSTS.

Zdroj: Novinky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *