Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Úřednické tahanice „zadržují“ v Praze 40 000 volných bytů

Nejenom zvyšující se poptávka po bydlení, ale i neustále klesající počet vydaných povolení na stavební řízení žene ceny bytů v Praze strmě nahoru. V současné době je v povolovacím řízení na 900 projektů se 40 000 byty.

Právě toto hrozivé číslo zamrzlých bytů v různé fázi schvalování stojí primárně za extrémním nárůstem cenv posledních letech. Pokud se nepřistoupí k rychlé nápravě, bude v dalších letech nedostatek bytů fatálně narůstat a spolu s tím poroste i jejich cena. Důvodem není jen složitá legislativa, ale i její zneužívání k obstrukcím,“ uvedl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Ceny bytů za poslední dva roky zdražily téměř o polovinu. Napomáhá tomu i rostoucí nepoměr mezi podanými žádostmi a vydanými stavebními  povoleními. „Dnes prakticky neexistuje projekt, který by byl projednán, posouzen a schválen v zákonem předpokládaných lhůtách. Hospodářská komora apeluje na vytvoření takových podmínek v Praze a ČR, které by proces schvalování projektů zásadně zrychlil,“ uvedl dále Dlouhý.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *