Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Ve Velké Chuchli se chystá změna století. Závodiště brzy změní majitele

O budoucnost nejvýznamnějšího českého dostihového závodiště se v brzké době poperou investiční dravci. Mezitím co budovy patří soukromým vlastníkům, tak pozemky na kterých stojí budovy chuchelského závodiště, včetně samotné dráhy, zůstala státní.

Nyní se do klíčového jednání zapojil i řetí nejbohatší Čech Radovan Vítek, developer a ostřílený dravec, který není zvyklý prohrávat. To ale nenahrává řediteli závodiště Petru Drahošovi, který na rozhodnutí státu o odprodeji čekal 15 let.

Se svým záměrem o budoucnost dostihového závodiště přišli i Radovan Vítek a jeho žena Marie. „Záměrem Marie Vítkové je vybudovat velký a moderní areál zaměřený na koňské sporty, a to v širším slova smyslu. Měl by se plně vyrovnat podobným areálům ve světě. Při realizaci se paní Vítková chce zaměřit nejen na rovinové dostihy, ale i na parkurové skákání. To pochopitelně vyžaduje modernizaci dráhy a vybudování nového parkurového kolbiště, ale též zcela zásadní modernizaci silně zchátralého zázemí pro koně, jejich vlastníky a diváky,“ uvádí právní zástupce Marie Vítkové Tomáš Rybář.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *