Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Zájem o nájemní bydlení stále roste. Lidé si ale připlatí

V poslední době roste zájem o bydlení v nájmu, tím pádem si majitelé bytů mohou říct o vyšší nájemné. Tento trend se týká hlavně velkých měst a jejich nejbližšího okolí. Meziročně se poptávka po nájemním bydlení zvýšila o desítky procent. Údaje vyplývají z odpovědí realitních firem oslovených ČTK.

Podle dostupných údajů v Praze průměrná cena za pronájem bytu 2+1 v paneláku nyní činí 15 tisíc korun bez poplatků. Za stejný byt nájemníci v cihlovém domě zaplatí 18 – 19 tisíc korun. V Praze průměrné nájemné na konci roku 2018 činilo 340 korun za metr čtvereční.

Zájem o nájemní bydlení stoupá z několika důvodů. Tím hlavním jsou rostoucí ceny nemovitostí. V kombinaci se zpřísněním pravidel pro poskytování hypoték to mnoha zájemcům uzavřelo možnost pořídit si vlastní bydlení. Na zcela nepřipravený nájemní trh se tak dostávají desítky tisíc nových zájemců,“ uvedl ředitel serveru Bezrealitky.cz Hendrik Meyer a dodal, že dalším důvodem je ekonomický růst, který zvýšil zájem o bydlení ve velkých městech.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *