Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Zpracovat připomínky k Metropolitnímu plánu Prahy potrvá roky

Dnes vyprší termín pro podávání připomínek k připravovanému Metropolitnímu plánu Prahy. Vypořádání desítek tisíc připomínek může zabrat dva až tři roky. Plán má začít fungovat v roce 2023, není ale jisté, že se termín podaří dodržet.

„Očekáváme, že připomínek budou desetitisíce. Přesné číslo budeme znát asi až po Novém roce,“ uvedl mluvčí Institutu plánování a rozvoje (IPR) Marek Vácha. Očekává, že připomínek bude více, než jich dorazilo při schvalování stávajícího plánu, který platí od roku 2000. Tehdy jich přišlo 16 tisíc.

Jen samotné třídění může zabrat měsíce. „Pro to vypořádávání s připomínkami musí pak být určen zastupitel, a proto také musíme počkat na ustavení nové rady po podzimních volbách. Nejspíš tuto obtížnou funkci vyfasuje nový radní pro územní rozvoj. To faktické vypořádávání tak začne na přelomu roku,“ řekla radní pro územní rozvoj Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ).

Vypořádání pak podle Marka Váchy může trvat dva až tři roky. Není proto jisté, že se termín fungování Metropolitního plánu, který je stanoven na rok 2023 a byl již několikrát posunut, podaří dodržet.

Nejčastěji se připomínky radnic, institucí či veřejnosti týkají regulace výškové zástavby, zachování zeleně či nezahušťování prostor v centru Prahy. „Návrh Metropolitního plánu nerespektuje mezinárodní úmluvy o ochraně kulturního dědictví,“ uvedl například Národní památkový ústav.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *