EUR 24.525

USD 24.754

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.525

USD 24.754

14. 08. 2020

0 komentářů

Bezrealitky mění majitele, 100% vlastníkem se stal investor Marek Rosenbaum

 

Největší český portál pro přímý prodej a pronájem nemovitostí bez zprostředkovatele mění majitele. Od skupin MMS Digital, Rockaway a Genesia Investments ho kupuje investor Marek Rosenbaum, který získává 100% podíl ve společnostech Bezrealitky s. r. o. a Bezrealitky Slovensko s. r. o. Marek Rosenbaum doposud působil na pozici člena dozorčí rady společnosti MMS Digital a. s., která v projektu držela majoritní 51% podíl. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.  


Bezrealitky vykazují růst už několik let v řadě. Jen za poslední tři roky jim stouply tržby o takřka 250 % z 11,5 milionu v roce 2016 na 40 milionů v loňském roce, letos Bezrealitky očekávají překonávání 50milionového obratu. V současné době má portál asi 10% podíl na trhu s prodeji rezidenčních nemovitostí a 20% podíl ze všech pronájmů, přičemž v Praze se jedná dokonce o 40 %. Poslední kvartál, ve kterém se přes Bezrealitky jen v Česku pronajalo 12 000 domů a bytů a prodalo skoro 2 000 domů a bytů byl zároveň nejsilnějším v historii společnosti. Službě se dařilo i na Slovensku, kam vstoupila v roce 2019.
Byznys Bezrealitky roste hlavně na úkor realitních kanceláří. Samotný přímý trh – tedy prodej a pronájem s vyloučením prostředníka – za poslední rok vyrostl o 14 %. Podle současných vlastníků je to důkaz úspěšně završené disrupce českého realitního trhu, která s sebou zároveň nese potřebu pro přerod ze start-upové fáze do plně stabilizovaného byznysu. 
Nový investor chce na současné úspěchy navázat a výrazným způsobem podpořit inovace i expanzi celého portálu.„Jedním z hlavních cílů je nyní zpřístupnit v plně online prostředí možnost uzavření prodeje včetně výhodného financování. Posilujeme tým a jsme připraveni obsloužit i nové typy klientů. Budou jim například k dispozici osobní asistenti, kteří je v případě zájmu provedou celým procesem prodeje,“ představuje své plány nový vlastník Marek Rosenbaum. „Jsme připraveni dále rozšířit počet nabízených nemovitostí a poskytnout k nim největší množství dat a informací na trhu včetně tržního ocenění. A plánujeme i službu pro rychlý odkup nemovitosti přímo Bezrealitkami.“
S novými službami chtějí Bezrealitky masivně expandovat do zahraničí. Po Slovensku plánují vstoupit do Polska, Maďarska a v budoucnu i na další trhy CEE.
Vedením portálu bude i nadále pověřen tým Hendrika Meyera, který stojí za jeho současným růstem.
„Máme s Markem Rosenbaumem plnou shodu v tom, kam Bezrealitky dále směřovat. Soustředíme se nyní na dovršení kompletní digitalizace našich realitních procesů, což je model, který bude na nových trzích unikátní. Naším cílem je nabízet na realitním trhu nesrovnatelně kvalitnější a výhodnější službu pro všechny. I nadále si budeme zakládat na dostupnosti, jednoduchosti, a hlavně transparentnosti celého procesu dohody mezi zájemcem a majitelem,“ uvádí Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývoje


Související články

Vlastní výstavbou rodinného domu lze například ve Středočeském kraji ušetřit až 30 %

Jako nejvýhodnější kraj pro stavbu domu se jeví kraj Středočeský, v němž při porovnání ceny nákupu rodinného domu na klíč a koupí pozemku s následující vlastní výstavbou lze ušetřit až 30 %. Vyplývá to z analýzy společnosti Silverline Real Estate pro tři nejlidnatější kraje – Středočeský, Jihomoravský a Moravskoslezský.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 10. 2022

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.