Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

CBRE: Raiffeisen investiční společnost koupila dvě budovy do svého realitního fondu

07.06.2019 09:06 Tisková zpráva: Raiffeisenbank

Raiffeisen investiční společnost koupila další nemovitosti do Raiffeisen realitního fondu. Jde o dvě průmyslové haly u Nýřan na Plzeňsku. Hodnota transakce přesahuje v přepočtu 600 milionů korun.

První budova v průmyslové zóně již stojí a užívají ji nájemci Maurice Ward a IAC. Druhá budova bude dokončena do konce roku a nastěhují se do ní společnosti Filtration Group a Groupe Plastivaloire. Zprostředkovatelem transakce je společnost CBRE.

„Transakce je dobrým příkladem současného českého investičního trhu, kdy čeští investoři jsou jedni z nejaktivnějších kupců. V roce 2018 stál český kapitál za 63 % objemu realitních akvizic. S rostoucím přílivem peněz do českých fondů roste síla tuzemského kapitálu. Tyto investiční skupiny významně zvyšují likviditu českého trhu. V porovnání s ostatními zeměmi střední a východní Evropy je v tomto aspektu český trh nejvíce rozvinutý,“ říká Vítězslav Doležal, Associate Director z oddělení investic poradenské společnosti CBRE.

„Jedná se o prémiový produkt s velmi kvalitními mezinárodními nájemci. Transakce odpovídá jak svým objemem, využitím, ale i lokalitou nastavené strategii fondu, umožňující diverzifikaci aktiv i uvnitř fondu,“ dodává Vít Svoboda, Real Estate Portfolio Manager Raiffeisen investiční společnosti.

 Jana Prokopcová, Head of Research & Consulting společnosti CBRE, dále doplňuje: “Yieldy za prémiové průmyslové budovy se momentálně pohybují na úrovni 5,5 %.“

Raiffeisen realitní fond investuje do kvalitních prověřených nemovitostí. Zaměřuje se na administrativní, logistické a skladové objekty, dále na maloobchodní budovy, multifunkční centra a retailové parky. V jeho portfoliu je nákupní centrum Galerie Písek nebo maloobchodní areál H-Park v Brně.

„Jsem rád, že se nám během prvních dvou let existence fondu podařilo získat další kvalitní nemovitosti. Celkový objem aktiv ve výši cca 1,6 miliardy Kč potvrzuje zájem našich investorů a správně nastavenou strategii fondu,“ říká Jaromír Sladkovský, předseda představenstva Raiffeisen investiční společnosti.

Fond je vhodný pro investory, kteří chtějí získat výhody plynoucí z investic do nemovitostí, ale nemají dostatečný kapitál nebo možnost nemovitost vlastnit a spravovat. Minimální částka je 500 korun a vstupní poplatek 1,5 procenta.

Raiffeisen realitní fond spravuje investice do tuzemských nemovitostí za více než 1,6 miliardy korun a jeho cílem je tento objem zdvojnásobit. Výnos za rok 2018 přesáhl čtyři procenta. Fond je od začátku května do 24. června otevřený pro nové investory.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *