EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

31. 05. 2024

0 komentářů

Cementárnu v Brandýse nahradila nová čtvrť pro život

 

V Brandýse nad Labem dnes otevřely děti a parkouristi první parkourové hřiště v tomto městě. Vzniklo v rámci nově budované čtvrti Bydlení Brandýs nedaleko historického centra. Bytový projekt se chlubí tím, že díky spojení osobního a družstevního vlastnictví, se daří vytvořit novou čtvrť budoucnosti s pestrou skladbou obyvatel. Chybět nebude ani hřiště pro děti, veřejné prostory pro odpočinek místních i komerční prostory. Nově dnes nová čtvrť získala také první parkourové hřiště, které otevřel olympijský medailista Ondřej Synek. Obyvatelé se do domů nastěhují letos o prázdninách. Podle odborné studie je navíc Brandýs nad Labem jedním ze tří měst, kde se u nás žije nejlépe (Deloitte).

Loading 

Cílem projektantů nebylo jen postavit další bytové domy, ale řešit prostor jako celek pro spokojené bydlení všech věkových kategorií. „Náš projekt vyrostl na místě zanedbané a nevyužité lokality, která dřív jen hyzdila město. Letos v létě budeme kolaudovat první etapu se 176 byty, které si zájemci kupují do osobního vlastnictví. Druhá etapa se 132 byty pak bude družstevní, tedy bez hypotéky s dokončením příští rok na jaře. Místo ale už teď ožije i díky právě otevřenému parkourovému hřišti. Nechceme, aby chodili všichni domů jen přespat, chceme budovat čtvrti s přidanou hodnotou pro město samotné, nestavíme nějaké odtržené sídliště,“ upřesňuje Ivo Vrbka za společnost Bydlení Brandýs. Na místě proto vznikne i hřiště pro menší děti, ohniště a plochy pro odpočinek.

Parkourové hřiště vrací děti a mladé lidi zpět k přirozenému pohybu

Mezi domy u projektu Bydlení Brandýs vzniklo vůbec první parkourové hřiště ve městě o velikosti téměř 16×12 metrů čtverečních, určené dětem a mladým lidem od sedmi let. Speciální betonové zídky, kovové sestavy z trubek na balanční cvičení a gymnastiku i dřevěné stěny na šplhání, které simulují městské prostředí – to vše na téměř dvou stech metrech čtverečních. „Je to celé propojené, takže se dá pohybovat dole, ve středu i ve výškách, což ale doporučuji už těm, kteří to umí. Chybět nebudou prvky pro parkour a workout, jako třeba klec o velikosti 150 na 150 centimetrů. Navíc je celé hřiště vyrobené z recyklovatelných materiálů, takže je ekologické,“ upřesňuje Jan Horák, Sportovní ředitel klubu ParkourPraha G.P.F.C.

Parkourové hřiště slavnostně otevřel spolu s dětmi a parkouristy také olympijský medailista, mistr světa ve veslování a obyvatel Brandýsa nad Labem Ondřej Synek. „Myslím, že sport a pohyb k člověku patří. Proto jsem moc rád, za každé nově vzniklé hřiště, fitpark nebo jiný prostor, kde lidé mohou nejen cvičit, ale i se setkávat. Taková místa dobře fungují i jako pomocník k dobrému zdravotnímu i psychickému stavu,“ upřesnil sportovec.

Oblíbenost města Brandýs nad Labem potvrdila studie společnosti Deloitte, která porovnává kvalitu života více než dvou stovek obcí v České republice. Místní obyvatelé se shodli, že mají v Brandýse dostupnou péči v oblasti zdraví, pěkné životní prostředí, fungují tu i vztahy mezi obyvateli a dostupná je veškerá občanská vybavenost, především pak základní i střední školy a školky. Do Prahy se navíc dostanou během několika minut. Nově mohou Brandýští sáhnout po nových bytech již letos v létě.

Moderní domy v projektu Bydlení Brandýs jsou projektované především pro rodiny s dětmi a myslí už také na ekologii. Na střeše se proto pochlubí fotovoltaickými panely, které šetří energii a v přípravě je také základ pro elektromobilitu. Družstevní část realizují zkušená družstva Coop Development a SBD Praha.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *