EUR 24.635

USD 25.534

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.635

USD 25.534

03. 03. 2022

0 komentářů

Central Group zastavuje prodej bytů Rusům a nabízí pomoc pro Ukrajinu

 

Největší český rezidenční stavitel Central Group rozhodl, že nebude prodávat své byty občanům Ruska a Běloruska, kteří neodmítnou agresivní a barbarský postup svých států vůči Ukrajině. Zároveň Central Group prostřednictvím Nadačního fondu pro zdraví dětí podpoří bezplatnou zdravotní péči o ženy a děti z Ukrajiny. A také nabízí k bezplatnému využití svůj administrativní komplex v Praze pro pomoc uprchlíkům. 

Obecně platí, že politika do byznysu nepatří. Pokud však barbarská politika vedení Ruska a Běloruska vyvolala válku a utrpení pro miliony lidí, tak byznys musí v rámci svých možností reagovat. Proto se Central Group rozhodl k bezprecedentnímu kroku, kterým je až do odvolání zastavení nabídky a prodeje bytů ve všech svých projektech občanům Ruska a Běloruska. Výjimku mohou mít pouze ti, kteří se písemně distancují od politiky svých vlád vůči Ukrajině.

Odmítnutí agrese je důležitější než zisk

„Toto rozhodnutí bude mít pro nás samozřejmě výrazné finanční dopady, protože v projektech nás i všech ostatních developerů v Praze tvoří Rusové nezanedbatelné procento kupujících. Ale důležitější než zisk, je v této krizové době vyjádřit jasné odmítnutí agresivní válečné politiky, která ohrožuje samotnou podstatu naší západní civilizace,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

20 milionů Ústavu pro péči o matku a dítě

REKLAMA

Central Group již 15 let pomáhá Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí. Společnost založila a je hlavním sponzorem Nadačního fondu pro zdraví dětí a jeho prostřednictvím již přispěla na různé lékařské programy tohoto specializovaného zdravotnického zařízení téměř 20 milionů korun.

„Jsem moc rád, že jsme s vedením Ústavu pro péči o matku a dítě domluvili speciální program péče o těhotné ženy a novorozence z Ukrajiny. Náš celý letošní příspěvek bude směřován na tento program a moc děkuji vedení nemocnice v Podolí za maximální vstřícnost a nasazení,“dodává Kunovský.

Asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny

Z Ukrajiny k nám proudí výrazná uprchlická vlna, která může v blízké době zcela nekontrolovatelně narůstat. Central Group bohužel nemá v současné době k dispozici dokončené volné byty, které by pro dočasné ubytování uprchlíků mohl nabídnout. Všech zhruba 600 bytů v sedmi lokalitách po celé Praze, které má nyní v nabídce, je teprve ve stádiu výstavby. Dokončené byty jsou vyprodány a nové se kvůli extrémně složitému povolování do nabídky dostávají jen velmi pomalu.

REKLAMA

Co je však schopen Central Group okamžitě nabídnout, je komplex tří komerčních budov ve Vysočanech v Praze 9, a to přímo u stanice metra. Jedná se o dřívější komplex Komerční banky, který firma čerstvě koupila jako investici na pronájem s budoucím využitím pro bytovou výstavbu. Nyní jsou tyto nemovitosti volné a prakticky okamžitě k dispozici pro velmi variabilní využití, například pro zřízení velkého asistenčního centra pro uprchlíky. A mohly by tak pomoci v současné krizové situaci.

Tento administrativní komplex má vnitřní plochu zhruba 12 tisíc metrů čtverečních, která je členěna do mnoha různých sekcí od malých místností až po velké sály. Jedná se o nebytové prostory, takže pro ubytování nejsou vhodné, ale nouzové zázemí by uprchlíkům mohly poskytnout.

„Tento náš administrativní komplex jsme nyní nabídli k okamžitému využití veřejným institucím i zavedeným nevládním organizacím, které řeší současnou uprchlickou vlnu. Nyní probíhají intenzívní jednání o jeho nejvhodnějším využití. Komplex jsme připraveni poskytnout zcela bezplatně, a navíc dalšími milionovými částkami přispívat na jeho provoz při řešení současné uprchlické krize,“ potvrzuje šéf Central Group Kunovský.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Průzkum: Lidé si dnes pořizují byt až ve 45 letech, mohou za to i hůře dostupné hypotéky

Věková struktura lidí, kteří si pořizují nový byt, se mění. Byty si oproti minulým letům kupují starší lidé. Zatímco v roce 2015 byl průměrný věk kupujících 39 let, v roce 2020 to bylo 43,7 let a letos je to 45,4 roku. Vyplývá to z prodejních statistik společnosti Central Group.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

26. 08. 2022

Ceny nových bytů se dostaly na vrchol, klesat ale nebudou

Růst cen nových bytů v Praze se ve druhém čtvrtletí zastavil. Nové byty se v průměru prodávaly za 145 783 korun za metr čtvereční. Levnějších bytů se přesto zřejmě v dohledné době nedočkáme.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

28. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.