EUR 25.155

USD 23.470

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.155

USD 23.470

ČMSS zvyšuje úročení vkladů o 0,2 bodu, možný výnos 3,8 %

 

Českomoravská stavební spořitelna s účinností od 17. května nabízí klientům nový tarif AktivPlus, u kterého dochází k navýšení úročení stavebního spoření o 0,2 procentního bodu. Stavební spoření je dlouhodobě nejvýnosnějším zabezpečeným spořicím produktem, po spuštění nového tarifu se maximální možný výnos v ČMSS přiblíží čtyřem procentům.

Loading



 


ČMSS od zítřka zvyšuje úročení stavebního spoření o 0,2 procentního bodu, nejvyšší výnos
se tak může přiblížit čtyřem procentům. „Maximální možný výnos nového tarifu bude 3,8 %. To je sazba při ideální měsíčním vkladu, započtení nejvyšší možné státní podpory a využití aktuální poplatkové slevy při uzavření smlouvy, tato sazba již zahrnuje i všechny ostatní náklady klienta,“ uvedl člen představenstva ČMSS Jochen Maier. Bez současné akce s nulovými poplatky za uzavření dosahuje výnos 3,4 %.
Nový tarif AktivPlus nahrazuje dosavadní tarif Aktiv. Zachovává stejnou skladbu úročení, tedy základní sazbu a bonus. Zatímco u předchozího tarifu bylo úročení stanoveno na 0,5 procenta základní sazby a 0,5 bonusové, u nového tarifu bude sazba činit 0,6 + 0,6 procenta. „Rozdělení sazby na základní a bonusovou nám dává možnost udržet na atraktivní úrovni i budoucí sazbu řádného úvěru. Ta bude u nového tarifu stanovena na 3,6 %,“ vysvětlil Jochen Maier.
Stavební spoření dlouhodobě mezi zajištěnými spořicími produkty dosahuje nejvyšších výnosů a jako jediný pravidelně poráží inflaci. Výnos nejlepších 10 spořicích účtů v České republice
se pohybuje kolem jednoho procenta, o něco výše jsou termínované vklady. Výnos státních dluhopisů nepřesahuje dvě procenta, loňskou 2,1% inflaci nepřekonal ani jeden z účastnických penzijních fondů, drtivá většina z nich skončila dokonce ve ztrátě.
Kromě základní úrokové sazby klienti při spoření s ČMSS obdrží i bonus. Jeho získání není podmíněno žádnými složitými podmínkami, stačí pravidelně spořit po dobu alespoň 6 let, jednotlivé měsíční úložky lze i „předspořit“, tedy vložit jednorázově větší částku na účet stavebního spoření.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje

 


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024

Další ročník programu Nová zelená úsporám odstartoval

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dotaci do nové etapy populárního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Pro žadatele je připraveno mnoho novinek včetně několika podprogramů, které reagují především na růst životních nákladů v podmínkách ekonomické krize.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *