EUR 24.690

USD 25.440

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.690

USD 25.440

13. 05. 2019

0 komentářů

Der Kurier: Logistika je pro stavebnictví klíčovým partnerem

 

Bez kvalitní logistické sítě se stavebnictví neobejde. Včasná přeprava materiálu ze skladu na stavbu, mezi vlastními pobočkami i sklady dodavatelů je pro dodržení termínů naprosto klíčová. Pokud se ale na svého přepravce či kurýra nemůže firma spolehnout, je nejvyšší čas jej vyměnit. 


Konzistence, stabilita a výhodné podmínky jsou hlavními důvody, proč se společnost Lindab podnikající v oblasti ventilací, střešních a fasádních řešení a montovaných ocelových hal rozhodla pro kurýrní společnost Der Kurier. „Hlavním impulzem pro změnu byla jednoduchost služby, úspora nákladů a zefektivnění procesů,“ vysvětluje Jan Kučera ze společnosti Lindab a dodává, že nejvíce oceňují službu Německo bez hranic, která vyhovuje jejich časté potřebě doručování zboží či materiálu k dalšímu zpracování nebo montáži.
Za hranicemi jako doma
Společnost Der Kurier se přepravě věnuje více než 14 let a stírání hranic mezi Českou republikou a Německem je pro ni jedním z primárních témat: „My sami státní hranice nevnímáme jako něco, co by mělo hýbat s cenou přepravy,“ vysvětluje podnikatelský záměr Přemysl Lukeš, výkonný ředitel dopravní společnosti Der Kurier, která nabízí službu Do Německa bez hranic. „Díky našim dlouholetým zkušenostem z obou trhů jsme se rozhodli přenést německé podmínky do českého prostředí. Naši zákazníci tak získávají konkurenční výhodu a kvalitní službu za rozumnou cenu v obou zemích,“ dodává Přemysl Lukeš.
Do druhého dne bez příplatků
Kurýrní přeprava mezi Českem a Německem je v současné době stále nastavena na dva až tři doručovací dny jako standardní služba za nižší cenu, případně si zákazníci mohou vybrat rychlejší – expresní – ale i výrazně dražší službu. Pro mnoho firem je rychlost a včasné doručení velmi důležitou součástí byznys plánu – chtějí svým zákazníkům nabídnout konkurenceschopné služby a podobné podmínky očekávají i od svých dodavatelů. „Naše priority při rozhodování o dodavateli služeb vycházejí z požadavků zákazníka. Nejčastěji se jedná o včasné dodání v kombinaci s příznivou cenou,“ říká Dagmar Daňková ze společnosti Lindab.
Změna, která nebolí
Obvykle platí, že čím větší firma, tím těžší pro ni změna dodavatele služeb je, ať už jsou z jakéhokoli oboru. S výraznou změnou se totiž mnohdy pojí strach z neznámého i riziko špatné volby, které může vést ke ztrátám finančním i důvěry zákazníků. V oblasti kurýrních služeb tomu není jinak, přičemž nabídka je na českém, potažmo evropském trhu opravdu velká a změny nemusejí být k lepšímu.
Jednou z oprávněných obav je pak samotný přechod na jiný systém a zaučení zaměstnanců. „Přechod na systém Der Kurier nám zabralo maximálně den. Vše je šikovně a velmi jednoduše udělané a nám stačilo jen zaučit naše zaměstnance v expedici,“ popisuje Jan Kučera ze společnosti Lindab. V online systému je navíc možné zkontrolovat i kdo a kdy zásilku převzal a ověřit fakturovanou cenu přepravy.
Překonat strach z neznámého a důvěřovat slovům o rychlosti a spolehlivosti nového dodavatele se společnosti Lindab vyplatilo. „Ze začátku jsme měli trochu nedůvěru v parametry služby, ale ukázalo se, že vše funguje v naprostém pořádku,“ připouští počáteční pochybnosti Jan Kučera ze společnosti Lindab. Celý systém je podobně jako ceník Der Kurier jednoduše nastaven tak, aby v něm byla na první pohled snadno dohledatelná cena za odpovídající váhu přepravovaného zboží a čas doručení, který je vždy nejpozději do 12. hodiny následujícího pracovního dne. Zaměstnanci expedice tak nevybírají mezi různými cenovými ani časovými nabídkami. „Kromě úspory nákladů nám služba ušetřila i čas, který jsme dříve věnovali porovnávání nákladů mezi alternativními dopravci,“ dodává Dagmar Daňková ze společnosti Lindab.
Tisková zpráva Kurier

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Kdo se letos pustil do rekonstrukce, výrazně si připlatil

Domácnosti v České republice čelí nejenom nedostupnosti vlastního bydlení, ale i dražším rekonstrukcím. Náklady na ně začaly růst už loni z důvodu nedostupnosti stavebních materiálů. Toho je nyní až na výjimky dostatek, ale všudypřítomná inflace zvedla ceny rekonstrukcí o více než desetinu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.