EUR 24.525

USD 24.754

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.525

USD 24.754

31. 08. 2020

0 komentářů

Direct spouští nové pojištění bytových domů. Pojistí i venkovní vybavení, na výšce plotu nezáleží

 

Pojištění bytových domů Direct pojišťovny se od 1. září výrazně mění. Zlepšují se pojistné podmínky a zkracuje smlouva. Direct se také zaměřil na věci, které na trhu nedávají smysl. 


Pojištění bytových domů od Directu se od 1. září výrazně mění, aby bylo stejně jednoduché jako ostatní produkty. „Pojistné podmínky jsme ušili na míru majitelům bytových domů, pojistnou smlouvu jsme zkrátili na polovinu až třetinu oproti konkurenci, tedy na 4 strany, a zaměřili jsme se na všechny věci, které nám na trhu nedávají smysl. Smlouva navíc stejně jako u ostatních našich produktů vzniká zaplacením, takže ani u bytových domů není potřeba nic podepisovat,“ popisuje největší změny mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.
Podmínky, které jinde nenajdete
V České republice je v současné době zhruba dvě stě tisíc bytových domů. Direct si dává za dlouhodobý cíl pojistit alespoň desetinu z nich. Pomoci k tomu má unikátní nabídka, kterou u konkurence klienti nenajdou. „Nabízíme například široký rozsah asistence v základu, pojistíme i doplňkové stavby a venkovní vybavení. Nemáme také žádné zabezpečovací tabulky, jediná podmínka u krádeže je překonání překážky a protokol od policie,“ popisuje nový produkt Maťašeje.
Bez háčků určujících výšku plotu nebo umístění věcí ve sklepě
Stejně tak klienti ve smlouvě nenajdou háčky v podobě určování výšky plotu nebo to, v jaké výšce musejí mít věci ve sklepě. „Klienti ocení také to, že spoluúčast je možné zvolit už od 500 korun nebo že při poškození skel zaplatíme i polepy na nich,“ dodává Maťašeje.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývoje


Související články

Majitelům nemovitostí hrozí podpojištění, růst cen za 2 roky překročil tolerance pojišťoven

Byty v Praze zdražily jen za poslední 2 roky o téměř 30 procent, v dalších krajských městech pak ještě výrazněji. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz. Pojišťovny přitom připouštějí toleranci ke krácení pojištění do 15, maximálně 20 procent. V případě překročení této tolerance hrozí krácení plnění při pojistné události. Finanční poradci i pojišťovny upozorňují, že na trhu se lze […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 03. 2022

družstva

Družstvo i SVJ v jednom domě: Na co si dát pozor?

Družstevní bydlení nejčastěji chápeme jako předstupeň bydlení vlastnického. Lidé chtějí bydlet ve svém. Není výjimkou, že v jednom domě působí jak původní družstvo, tak nově vzniklé společenství vlastníků jednotek. Důvodem je postupné převádění bytových jednotek do osobního vlastnictví. Jak fungují vedle sebe a na co si dát pozor?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

24. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.