EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

31. 08. 2020

Direct spouští nové pojištění bytových domů. Pojistí i venkovní vybavení, na výšce plotu nezáleží

 

Pojištění bytových domů Direct pojišťovny se od 1. září výrazně mění. Zlepšují se pojistné podmínky a zkracuje smlouva. Direct se také zaměřil na věci, které na trhu nedávají smysl. 


Pojištění bytových domů od Directu se od 1. září výrazně mění, aby bylo stejně jednoduché jako ostatní produkty. „Pojistné podmínky jsme ušili na míru majitelům bytových domů, pojistnou smlouvu jsme zkrátili na polovinu až třetinu oproti konkurenci, tedy na 4 strany, a zaměřili jsme se na všechny věci, které nám na trhu nedávají smysl. Smlouva navíc stejně jako u ostatních našich produktů vzniká zaplacením, takže ani u bytových domů není potřeba nic podepisovat,“ popisuje největší změny mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.
Podmínky, které jinde nenajdete
V České republice je v současné době zhruba dvě stě tisíc bytových domů. Direct si dává za dlouhodobý cíl pojistit alespoň desetinu z nich. Pomoci k tomu má unikátní nabídka, kterou u konkurence klienti nenajdou. „Nabízíme například široký rozsah asistence v základu, pojistíme i doplňkové stavby a venkovní vybavení. Nemáme také žádné zabezpečovací tabulky, jediná podmínka u krádeže je překonání překážky a protokol od policie,“ popisuje nový produkt Maťašeje.
Bez háčků určujících výšku plotu nebo umístění věcí ve sklepě
Stejně tak klienti ve smlouvě nenajdou háčky v podobě určování výšky plotu nebo to, v jaké výšce musejí mít věci ve sklepě. „Klienti ocení také to, že spoluúčast je možné zvolit už od 500 korun nebo že při poškození skel zaplatíme i polepy na nich,“ dodává Maťašeje.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

SVJ a družstvo

Družstvo i SVJ v jednom domě: Na co si dát pozor?

Družstevní bydlení nejčastěji chápeme jako předstupeň bydlení vlastnického. Lidé chtějí bydlet ve svém. Není výjimkou, že v jednom domě působí jak původní družstvo, tak nově vzniklé společenství vlastníků jednotek. Důvodem je postupné převádění bytových jednotek do osobního vlastnictví. Jak fungují vedle sebe a na co si dát pozor?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

24. 09. 2021

Prázdniny skončily. Zloději se z bytů přesouvají na chalupy

Zdroj: Pixabay.com V letních měsících většina lidí nechává alespoň na nějaký čas svůj domov bez dozoru. Špatně zabezpečený byt či dům je pak skoro pozvánka pro zloděje. Se zhoršujícím se počasím se pak lidé z dovolených, chat a chalup vrací zpět do měst a do hledáčku zlodějů se dostávají opuštěné rekreační objekty.

Text: Monika Lukešová

14. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.