EUR 24.355

USD 22.601

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.355

USD 22.601

09. 11. 2023

0 komentářů

DRUHÝ APARTMÁNOVÝ DŮM V AFI HOME KOLBENOVA JE DOKONČEN

 

Společnost AFI Europe právě zkolaudovala již druhý apartmánový dům AFI HOME Kolbenova v nově vznikající multifunkční čtvrti AFI City ve Vysočanech. Ten nabídne celkem 327 částečně či plně vybavených apartmánů v dispozicích od 1+kk do 4+kk. Stěhování nových nájemců bude možné v březnu 2024 po realizaci interiérů společnostmi XXXLutz a ProCeram. Všechny apartmány budou zařízené do rozsahu 2+kk, což zahrnuje obývací pokoj, ložnici a kuchyňský kout. Na výběr budou dvě varianty standardů laděné do studených či teplých tónů. Celková investice developera dosáhne cca 42 milionů eur.

Loading 

„Jednotlivé apartmány i celou čtvrť koncipujeme tak, aby se v ní žilo co nejlépe. Myslíme jak na komfort, tak praktické každodenní potřeby nových rezidentů. Kromě nově zařízených apartmánů s možností okamžitého nastěhování, se mohou těšit na soukromé parkoviště v suterénu, prostorné sklepy i recepci s nepřetržitým provozem. V případě potřeby drobných oprav a údržby bude k dispozici správce budovy. Aktuálně jednáme také o dalším rozšíření občanské vybavenosti v okolí s potenciálními provozovateli obchodů a služeb v přízemí projektu,“ popisuje Elena Pisotchi, obchodní a marketingová manažerka AFI Europe.

Většina jednotek bude disponovat vlastní lodžií, balkonem či předzahrádkou. Nádvoří budovy ve tvaru písmeně „U“ bude osázeno zelení a vznikne zde příjemné posezení. V tomto duchu je tvořena celá čtvrť AFI City, ve které již byl realizován rozsáhlý park s dětským hřištěm a promenádou. V budoucnu ji čeká výstavba mateřské školy či restaurace.

„V současné době se sice jedná o dokončení posledního z našich nově realizovaných nájemních projektů, nicméně v přípravné fázi již máme další. Naše portfolio bezmála 900 nájemních bytů na území hlavního města Prahy se tak v dohledné době ještě rozroste,“ uzavírá Elena Pisotchi.

AFI City je dynamicky se rozvíjející čtvrť na území bývalého průmyslového areálu ČKD Slévárny a Moury v pražských Vysočanech. Revitalizace 15hektarového brownfieldu zahrnuje celkem 110 000 m2 nové zástavby. Dokončených a prodaných je všech 470 bytů do osobního vlastnictví, zkolaudována byla i kancelářská budova AFI City 1 a první apartmánový dům s 313 jednotkami.

Pronájem nových apartmánů ve 2. fázi AFI Home Kolbenova bude probíhat od února 2024 na webových stránkách www.afi-home.com.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.02 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%
Historie vývoje


Související články

Kdy se vyplatí tepelné čerpadlo? I pro některý starší nezateplený dům

Přestože je tepelné čerpadlo jedním z nejúspornějších a ekonomicky nejvýhodnějších zdrojů tepla, jeho provoz má svá specifika a v některých případech nemusí být jeho využití efektivní. Navzdory zažitému mýtu, ale není nutnou podmínkou zateplení domu. Proč může být návratnost investice do tepelného čerpadla rychlejší než u zateplení a kdy je dobré jej kombinovat s fotovoltaikou?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 12. 2023

Komerční nájemní bydlení poroste

Potenciál komerčního nájemního bydlení stále roste. Ukazuje to nejen vývoj cen bytů ke koupi a nájmu, ale také zkušenosti zahraničních odborníků, kteří vystoupili na konferenci společností BTR Consulting „Nájemní bydlení – zkušenosti ze zahraničí“.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

07. 12. 2023

Brusel chystá další nesmyslný diktát – zákaz plynových kotlů pro domácnosti

Mnoho miliard korun ze státních zdrojů vyletí komínem. A to doslova. Bruselští byrokrati totiž chystají zásadní změnu směrnice, která v konečném důsledku povede k zákazu prodeje i oprav plynových kotlů. Zákaz by měl platit už od roku 2029. Český stát přitom ještě nedávno lidem na pořízení plynového kotle přispíval. Celkově na podporu tohoto typu vytápění v domácnostech […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *