Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

EKOSPOL přechází na holdingovou strukturu. Zůstává ale v Česku

24.09.2012 04:09 Tisková zpráva:

Významný mezník ve vývoji společnosti, jejíž současná hodnota byla soudními znalci odhadnuta na 2,2 mld. Kč, nastává symbolicky v roce, kdy EKOSPOL slaví jubileum 20 let na českém trhu. „Za tu dobu jsme zrealizovali více než 40 velkých developerských projektů pro 8000 spokojených zákazníků. Z malé stavební firmy jsme se stali jedním z největších českých developerů a podle prestižního magazínu Construction & Investment Journal i jedním z 50 největších rezidenčních developerů ve střední a východní Evropě. Optimalizace podnikatelské struktury tak, aby bylo možné efektivněji řídit procesy a alokovat volný kapitál, je tedy logickým vývojem,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti.

Český holding s jasnými vlastníky
Na rozdíl od mnoha jiných velkých českých společností nestěhuje EKOSPOL své sídlo do žádného daňového ráje. „Jsme ryze českou společností a daně budeme i nadále platit v České republice. Stejně tak nebudeme vytvářet žádný fond kvalifikovaných investorů, který je mezi developery tak oblíbený. Nejsem přítelem účelových stěhování do daňových rájů, myslím, že to není správné. Byty přece prodáváme hlavně Čechům,“ vysvětluje Evžen Korec.

Stejně tak nebude nijak zastřena ani vlastnická struktura nového holdingu. Jedinými majiteli budou i nadále manželé Evžen a Jana Korcovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.