Úterý 19. února. Svátek má Patrik.

EKOSPOL přepsal český rekord, za měsíc prodal 250 nových bytů. A nadechuje se k další expanzi, na nákup volných pozemků má přichystanou miliardu korun

27.08.2014 12:08 Tisková zpráva: EKOSPOL

EKOSPOL v současné době zažívá famózní prodejní úspěchy a přepsal český rekord, kdy za jediný měsíc prodal 250 nových bytů. Za masivní prodeji stojí především mohutná jarní prodejní ofenziva „700 bytů v 7 lokalitách“, v níž EKOSPOL nabídl nové byty s nejlepším poměrem kvality a ceny v projektech Panorama Kyje VI, Nové Měcholupy VI, EKOCITY Uhříněves, Slunečné terasy Řeporyje, Michelské zahrady, Výhledy Barrandov a Viladomy Dubeč. EKOSPOL na trh zaútočil s bezkonkurenčními cenami bytů začínajícími na 1,3 milionu korun u 1+kk, na 1,6 milionu korun u 2+kk a na 2,3 milionu korun u 3+kk. Nyní je většina těchto projektů vyprodána již z více než 60 procent! 

V průběhu leta navíc EKOSPOL doprodal pátou etapu projektu Nové Měcholupy, v níž všech 154 bytů bylo prodáno půl roku před dokončením. „Prodeje našich bytů jedou na vysoký rychlostní stupeň. Obávám se, že na řadu otálejících potenciálních kupců se ani nemusí dostat,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL. „Prodejní výsledky jsou o to více potěšující, že se tak děje v době, kdy je na pražském trhu okolo dvou tisíc nových dlouhodobě neprodaných bytů. Naopak EKOSPOL se odlišuje od svých konkurentů tím, že své projekty vyprodává dlouho před dokončením,“ dodává Korec.

Rekordní prodeje nových bytů s nejlepším poměrem ceny a kvality povzbuzují EKOSPOL k další expanzi. „Jsme lídrem trhu, a protože tuto pozici chceme udržet, nesmíme usnout na vavřínech a musíme udržet alespoň současné tempo výstavby a prodejů bytů nebo jej ještě zvýšit. Proto neustále monitorujeme Prahu a hledáme vhodné pozemky pro stavbu nových bytů. Zároveň posoudíme každou vhodnou prodejní nabídku, která splní naše představy,“ říká Evžen Korec. Vedle volných pozemků EKOSPOL neustále monitoruje i pracovní trh a nabízí špičkovým zaměstnancům zázemí firmy vedoucí tuzemský developerský trh a nabízející jedny z nejvyšších platů v České republice vůbec.

EKOSPOL prodal za celý rok 2013 v Praze celkem 653 nových bytů, což bylo meziročně o 47,7 procenta více. Tímto výsledkem EKOSPOL dosáhl tržního podílu 13 procent a svedl přímý souboj o čelo trhu s jediným srovnatelně velkým konkurentem. Společnosti meziročně vzrostly výnosy o 63 procent na 735 milionů korun a byly tak druhé nejvyšší v její více než dvacetileté historii. Zisk před zdaněním meziročně vzrostl o 46 procent a dosáhl úrovně 102 miliony korun. Průměrná mzda ve společnosti činila 56 418 korun měsíčně, čímž EKOSPOL potvrdil svoji pozici nejlépe platící firmy v českém stavebnictví a jednoho z nejštědřejších zaměstnavatelů v České republice vůbec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *