EUR 24.495

USD 21.737

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.737

04. 11. 2019

Evropský trh s flexibilními kancelářemi výrazně poroste. Kapacita těchto prostor se bude zvětšovat o 25 až 30 % ročně

 

Praha, 4. listopadu 2019 – Prostory využívané jako plně servisované flexibilní kanceláře, které si zájemci pronajímají nárazově dle svých potřeb, se budou v Evropě v nadcházejících pěti letech rozrůstat o 25 až 30 % ročně. V roce 2030 budou u některých firem tvořit až 30 % z celkového portfolia využívaných kancelářských prostor. Údaje zveřejnila realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle (JLL). Odborníci ze společnosti Business Link Visionary přičítají výrazný rozvoj segmentu zejména změně charakteru práce a novým nárokům na pracovní prostředí. 


Rekordní nárůst v roce 2018
Rok 2018 byl rokem, během kterého se v Evropě prostory flexibilních kancelářích rozrostly nejvíce v historii. Nárůst činil rekordních takřka 700 000 m2. Poptávka po těchto prostorách nadále roste tak, že realitní poradenská společnost JLL očekává v nadcházejících pěti letech roční navyšování o 25 až 30 % ročně. „Hlavními důvody růstu evropského trhu s flexibilními kancelářemi jsou změna charakteru práce, digitalizace a robotizace, firemní data na cloudu a nové standardy rychlého internetového připojení. Další nezanedbatelnou příčinou je i zcela nová koncepce pracovního prostoru, kterou flexibilní kanceláře nabízejí. Maximální důraz je kladen na komfortní pracovní prostředí, relaxační zóny i širokou škálu poskytovaných služeb,“ uvádí Jana Gerhátová ze společnosti Business Link Visionary. V roce 2010 byl v Evropě zhruba jeden milion čtverečních metrů flexibilních kanceláří. Ke konci roku 2018 tyto prostory zaujímaly již necelých 3,5 milionu m2.
Start-upy, freelanceři i velké podniky
Za rostoucí oblibou využívání flexibilních kanceláří stojí především velké množství start-upů a freelanceři. Tento typ prostor si ale stále častěji pronajímají i větší zavedené firmy pro své pracovní skupiny, které realizují časově omezené projekty. Podle JLL nyní u firem existují tři přístupy k flexibilním kancelářím. Konzervativní evropské podniky v nadcházejících třech až pěti letech očekávají, že budou flexibilní kanceláře využívat méně než z 5 %. Druhá skupina podniků očekává navýšení na 5 až 10 % a třetí očekává nárůst na 20 až 35 %.
Tisková zpráva Business Link Visionary

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Analýza – krize vlastnění, nikoliv bydlení

Téma nemovitostí – hlavně pak jejich cen – rezonuje v české společnosti setrvale již mnoho let. Vlastnické bydlení zaujímá naprosto stěžejní pozici v ekonomickém uvažování Čechů, kteří v něm vidí nejen řešení vlastní bytové situace, ale například i bezpečnou investici, způsob zajištění na stáří, symbol vlastní nezávislosti či měřítko společenského úspěchu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 01. 2022

Trendy – vysoká poptávka po rezidenčním bydlení, změny v prodeji a mylné vize o práci z domova

Situace na trhu s nemovitostmi přinesla v uplynulých dvou letech kvůli koronakrizi změny několika trendů. Změny se týkají rezidenčních i komerčních nemovitostí. Schůzky v souvislosti s nákupem nemovitosti totiž probíhají povětšinou online a na podpis smluvních dokumentů je potřeba více času. Navíc enormně vzrostla poptávka po rezidenčním bydlení a nemovitostech jako investici.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 01. 2022

Nových bytů se v Brně vloni prodalo nejvíce za posledních 13 let

Rezidenční trh v Brně zažil v uplynulém roce období plné extrémů. Prodalo se rekordní množství nových bytů od ekonomické krize – celkem 1192, a to i navzdory turbulentnímu vývoji hypotečních sazeb. Rekordní byly také investice kupujících do nových bytů. Celkem lidé za nové byty v Brně utratili více než 6,5 miliardy korun. Po dlouhé době se ovšem zlepšila […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *