EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

01. 02. 2017

Subjekty:
FINEP HOLDING

HIT roku opět v nabídce FINEPu – další nové družstevní byty na Malém Háji

 

Společnost FINEP přichází s první letošní nabídkou – družstevními byty v lokalitě Malý Háj. „Družstevní bydlení bude v době opětovně se zvyšujících bankovních úroků a omezení výše hypoték stále populárnější formou bydlení, a to průřezově mezi všemi skupinami zájemců o nové byty. Jeho podíl na trhu primárních nemovitostí bude oscilovat mezi 15 až 20 procenty,“ říká Štěpán Havlas, finanční ředitel společnosti FINEP. 


Šestá etapa projektu nabízí 121 družstevních bytů ve třech bytových domech G1, G2 a nově, od konce ledna 2017, i v rezidenčním objektu G3. Prodeje prvních bytů byly zahájeny koncem srpna loňského roku a dnes je v objektech G1 a G2 prodáno více než 2/3 bytových jednotek. 
Nový bytový dům G3 nabídne 39 nových bytů od velikosti 1+kk až po rodinné 4+kk byty ve čtyřech nadzemních patrech. Samozřejmostí jsou též vnitřní parkovací stání v objektu.
Oblast Malý Háj je dnes velmi rychle rostoucí městskou rezidenční lokalitou. FINEP zde prodává jak byty do osobního vlastnictví, tak i byty v družstevním vlastnictví a současně také již třetí etapu rodinných domů. Tato nová moderní městská rezidenční lokalita s dostatkem zeleně, dětskými hřišti, nebo přírodním parkem v sousedství je dnes často i vyhledávanou lokalitou pro nákup bytů na investici. „Jde o lokalitu, kde dojde v dalších letech k velkému zhodnocení nemovitostí. Malý Háj je projektem s bezprostředním kontaktem s okolní zelení, přírodními parky, zároveň nabízí dobře dostupné služby a bezproblémovou dopravní obslužnost. Ta bude, vzhledem k plánovanému přivedení tramvajové dopravy, v budoucnu ještě lepší,“ komentuje budoucnost rezidenčního projektu Malý Háj Štěpán Havlas ze společnosti FINEP.
Základní informace k projektu – bytový dům G3 v rámci šesté etapy výstavby v lokalitě Malý Háj

  • v nabídce 39 nových bytů o dispozicích 1+kk (od 33 m2) až po rodinné byty 4+kk (do 107 m2)
  • každý byt disponuje balkónem, terasou či lodžií
  • podzemní parking a další stání pro rezidenty
  • nadstandardní záruka 3 roky
  • bezproblémová dopravní obslužnost (metro do 10 minut)
  • přírodní parky Hrušov a Říčanka v sousedství rezidenčního projektu
  • sportovní vyžití, obchodní centrum, cyklostezky, in-line dráhy (vše v docházkové vzdálenosti)

 
Benefity družstevního bydlení
Mezi hlavní výhody družstevního bydlení patří povinnost skládat významně nižší vlastní hotovost, konkrétně 25 procent z celkové částky, což může být zejména při dnes rostoucích cenách nemovitostí velkou předností pro mladé zájemce o nové bydlení (celá tato část může být financována formou úvěru ze stavebního spoření). Zbývajících 75 % ceny platí klient formou nájmu. Přínosem je také fakt, že klient nemusí bance prokazovat bonitu – žádné daňové přiznání a potvrzení příjmu. Nový byt je možné pořídit v jakémkoliv věku. U starších lidí je velmi vítána možnost bezproblémově převést družstevní podíl na děti nebo vnoučata, což je v případě osobního vlastnictví záležitost poměrně složitá a nákladná.
Zároveň lze očekávat, že s koncem tzv. 100 % hypoték bude pozice družstevního bydlení na trhu nadále posilovat. Česká společnost FINEP prodala od roku 2011 již více než 600 bytů v družstevním vlastnictví.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Nová výstavba: Pětice novinek od Finepu

Hlavní město sužuje nedostatek bytů a s ním spojené zvyšování cen. V následujících několika letech by ale mělo v Praze vyrůst množství nových nemovitostí. V případě těch, které postaví společnost Finep se bude jednat o rodinné domy i bytové komplexy.

Text: Karel Pučelík

03. 10. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.