Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Hitem letošní zimy jsou hypotéky v rublech

29.12.2014 10:12 Tisková zpráva: GOLEM FINANCE

Po eurech, japonských jenech a amerických dolarech jsou nyní hitem hypotéky denominované v ruských rublech. Díky poklesu kurzu rublu mezi klienty raketově roste zájem o úvěry v této měně. Donedávna byl však problém ve velkém převisu poptávky nad nabídkou. Bankám se do půjček v rublech zkrátka nechtělo. Průlom učinila v Irsku sídlící KGbank působící v řadě zemí především středoevropského regionu.  

„Aktuální situaci na trhu jsme vyhodnotili jako krátkodobý výkyv a tím pádem i optimální příležitost pro získání většího tržního podílu a posílení své pozice v oblasti hypotečních úvěrů, které jsou pro naši banku stěžejním produktem v segmentu klientů – fyzických osob,“ uvedla Silva Strovská, tisková mluvčí KGbank. „Největší zájem evidujeme ze zemí, kde klienti mají rozsáhlé zkušenosti s hypotékami denominovanými v cizích měnách. Zejména z Maďarska a Polska,“ doplnila Silva Strovská. 

Navzdory zpřísněné regulaci poskytování cizoměnových úvěrů v uvedených zemích a tradičně slabšímu předvánočnímu období se bance podařilo v prosinci navýšit objemy poskytnutých hypoték o desítky procent a hledá cesty, jak svou hypotéku nabídnout klientům i v okolních zemích. 

Banky v České republice podle zjištění médií rovněž zaznamenaly nárůst poptávky po hypotékách v rublech. Ovšem mezi českými bankéři tradičně převládá konzervativní přístup a podle vyjádření jejich zástupců situaci v zahraniční bedlivě monitorují, nicméně uvedení tohoto typu hypoték do své nabídky v nejbližší době nepřipravují. 

Výjimkou by mohla být Velká Zemská Banka, která se v letošním roce etablovala na trhu a na jejímž vzniku se do jisté míry podílel i současný prezident republiky, který si zhruba před třemi lety povzdechl, že na českém trhu chybí – podobně jako v oblasti maloobchodu – byť jen jediná silná banka orientovaná na podporu podnikání v regionu východní Evropy. Podle zatím neveřejných informací stratégové banky již rublové hypotéky vzhledem k jejich potenciálu a původu zařadili do svého hledáčku.

Upozornění na závěr. Ano jedná se o silvestrovský vtip!:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *