Neděle 17. února. Svátek má Miloslava.

Hypoteční spořitelna přichází s hypotékou za méně než 2 procenta

30.12.2013 04:12 Tisková zpráva: GOLEM FINANCE

Hlavním trhákem novinky je úroková sazba. HYPOTÉKU ZA JEDNIČKU banka nabízí ve dvou úrokových pásmech. Pro LTV v pásmu od 0 – 50 % hypotéku nabízí s garantovanou sazbou 1,1 %. Pro LTV 50 – 100 % je sazba navýšena o 4 desetiny procentního bodu, tzn. 1,5 %. Podmínkou získání hypotéky je fixace úrokové sazby na minimálně 5 let, bezproblémová platební historie a výše úvěru minimálně 300 000 Kč do 5 000 000 Kč. V první fázi na tento typ hypotéky dosáhnou pouze klienti, jejichž cílem je koupě nemovitosti.

 

Klient neplatí poplatek za vyřízení hypotéky ani za správu úvěrového účtu, navíc může čerpat výhody bonusového programu KLIOS, jehož členem se díky premiové sazbě stává automaticky. Klienti klubu navíc mohou využívat zlatou kreditní kartu, kontokorent ve výši 4 násobku měsíčního příjmu a osobního bankéře. V závislosti na výši hypotečního úvěru se klubový členský poplatek pohybuje v rozmezí od 350 Kč do 2000 Kč měsíčně. Například v modelovém případě, kdy klient žádá o hypotéku ve výši 2 000 000 Kč s 20letou splatností a LTV 70 % jako člen klubu získá HYPOTÉKU ZA JEDNIČKU se sazbou 1,5 %, činí měsíční příspěvek 1500 Kč. Nosným motivem marketingové kampaně je zdvižený palec a slogan: Bydlím za jedničku.

 

V souvislosti s uvedením nového produktu na trh jsme si vyžádali podrobné informace k bonusovému programu a nákladovosti HYPOTÉKY ZA JEDNIČKU a bez sáhodlouhé analýzy nás zaujalo, že pokud klient nechce těžit z výhod bonusového programu KLIOS, může přejít na program NORMAL, kde je pouze jedna dodatečná podmínka, a to, že klient získává fixaci úrokové sazby na 30 let. Nemusí sice platit měsíční klubový poplatek, ale pokud by chtěl úvěr například předčasně splatit, musel by spořitelně vrátit trojnásobek zůstatku úvěru. To nám přijde spíše jako Silvestrovský vtípek, než jako seriózní úvěrový program. Přejeme vám vše nejlepší do nového roku a příznivé úrokové sazby.

 

Zdroj: GOLEM FINANCE, Hypoteční spořitelna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *