EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

18. 10. 2023

0 komentářů

Jana Hanušová a Jaroslav Krutilek byli opětovně zvoleni do představenstva evropské EUROFINAS

 

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) bude mít i na příští dva roky zástupce v nejvyšším vedení Eurofinas – Evropské federace asociací finančních domů. Do představenstva nejvýznamnější evropské asociace ve finančním sektoru byli zvoleni Jana Hanušová, předsedkyně představenstva ČLFA a generální ředitelka společnosti ESSOX, a také Jaroslav Krutilek, generální tajemník ČLFA.

Loading 

Eurofinas na celoevropské úrovni zastupuje 16 národních asociací, které sdružují finanční domy, specializované banky a mimobankovní finanční instituce se zaměřením na spotřebitelské financování. Dohromady Eurofinas reprezentuje v Bruselu 490 finančních institucí, které mají v portfoliu financování v objemu téměř 1,3 bilionu EUR.

„Eurofinas zastupuje v oblasti spotřebitelského financování zájmy členů ze 16 národních trhů Evropské unie. Přes odlišnou národní legislativu i tržní zvyklosti máme všichni řadu společných zájmů, od digitalizace finančních služeb až po financování zelených projektů a rozvoji nízkoemisní dopravy. Pro české finanční instituce je výměna zkušeností s jinými evropskými zeměmi velmi důležitá – i díky ní můžeme zvládnout významné projekty napoprvé a lépe pomáhat svým klientům, aby i oni výzvy současné doby úspěšně zvládli,“ uvedla Jana Hanušová, předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Hrozí Česku konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Upozorňuje na to ve své analýze Česká bankovní asociace.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 10. 2023

Odpovědnost pronajímatele za dluhy nájemce vůči dodavatelům energií

Život může přinést nelehké životní situace. Jednou z nich může být i případ, kdy nájemce v průběhu nájemního vztahu přestane platit zálohy na dodávky energie, čímž může způsobit řadu problémů i svému pronajímateli. Kdo a za jakých podmínek je vlastně za tyto dluhy odpovědný? Jakým nástrahám je pronajímatel vystaven?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *