EUR 24.745

USD 22.792

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.745

USD 22.792

18. 10. 2023

0 komentářů

Jana Hanušová a Jaroslav Krutilek byli opětovně zvoleni do představenstva evropské EUROFINAS

 

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) bude mít i na příští dva roky zástupce v nejvyšším vedení Eurofinas – Evropské federace asociací finančních domů. Do představenstva nejvýznamnější evropské asociace ve finančním sektoru byli zvoleni Jana Hanušová, předsedkyně představenstva ČLFA a generální ředitelka společnosti ESSOX, a také Jaroslav Krutilek, generální tajemník ČLFA.

Loading 

Eurofinas na celoevropské úrovni zastupuje 16 národních asociací, které sdružují finanční domy, specializované banky a mimobankovní finanční instituce se zaměřením na spotřebitelské financování. Dohromady Eurofinas reprezentuje v Bruselu 490 finančních institucí, které mají v portfoliu financování v objemu téměř 1,3 bilionu EUR.

„Eurofinas zastupuje v oblasti spotřebitelského financování zájmy členů ze 16 národních trhů Evropské unie. Přes odlišnou národní legislativu i tržní zvyklosti máme všichni řadu společných zájmů, od digitalizace finančních služeb až po financování zelených projektů a rozvoji nízkoemisní dopravy. Pro české finanční instituce je výměna zkušeností s jinými evropskými zeměmi velmi důležitá – i díky ní můžeme zvládnout významné projekty napoprvé a lépe pomáhat svým klientům, aby i oni výzvy současné doby úspěšně zvládli,“ uvedla Jana Hanušová, předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Swiss Life Hypoindex duben 2024: ČNB dynamicky snižuje úrokové sazby, banky zatím jen kosmeticky

Očekávání se zcela nenaplnilo. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu sice o něco klesla, ale… Zatímco Česká národní banka snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., sazby u hypoték následně zdaleka tak výrazně neklesly – v průměru o pouhých pět setin procentního bodu.

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

05. 04. 2024

Komentář: Regulační bouře prodražuje ceny bytů

Na pozadí neustálých proměn na realitním a hypotečním trhu se stále cosi děje. Jde o aktuální vývoj, trendy a dění, které ovlivňují jak cenovky nemovitostí, tak dostupnost hypotečního financování. Od nebývalého utažení úvěrových podmínek a jeho uvolnění až po očekávání budoucí inflace a role nemovitostí jako prostředku k ochraně před znehodnocením peněz – to vše […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

14. 03. 2024

Zajímavosti o rezidenčních hypotékách v USA, část 4.: Obrácená hypotéka

Získání finančních prostředků pomocí tzv. obrácené hypotéky je v USA na rozdíl od české „americké“ hypotéky možné i když ještě klasická hypotéka nebyla úplně splacena a na nemovitosti stále vázne hypoteční zástava. Obrácená hypotéka se stává zajímavým finančním produktem zvláště v období, kdy tržní cena nemovitosti roste a podíl ještě nesplacené klasické hypotéky na tržní ceně nemovitosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *