EUR 24.430

USD 21.891

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.430

USD 21.891

28. 03. 2019

KANCELÁŘSKÝ KOMPLEX AVENIR PARK: INVESTICE DO VYLEPŠENÍ PRACOVNÍHO PROSTŘEDÍ DOSÁHNOU TÉMĚŘ 30 MIL. KČ

 

Skupina Mint Investments jako spoluinvestor a partner investiční společnosti Tristan Capital Partners koupila v roce 2017 administrativní komplex Avenir Park v pražských Nových Butovicích. Od té doby podniká jako pronajímatel a správce budov řadu kroků vedoucích k revitalizaci komplexu tak, aby vyhovoval současným požadavkům dynamicky se vyvíjejícího kancelářského trhu. Investice v minulém roce dosáhly více než 10 mil. Kč. Díky tomu do Avenir Parku za posledního půl roku vstoupilo 6 nových nájemců na celkové ploše 4 900 m2. Zároveň v komplexu na celkové ploše 10 500 m2 prodloužily či ještě rozšířily svůj nájem velké renomované společnosti, mezi něž patří Porsche Česká republika, Porsche Engineeering, ČSOB, Business Lease, Simac Technik ČR či Coloplast. Letos bude skupina Mint Investments v revitalizaci komplexu pokračovat; další investiční náklady dosáhnou téměř 20 mil. Kč. Celková výše investic do úprav Avenir Parku tak bude činit bezmála 30 mil. Kč. 


„Neobsazenost kanceláří v Praze je nyní na historickém minimu a pohybuje se okolo 5 %. Proto by se mohlo zdát, že administrativní komplexy o své nájemce ani nemusejí bojovat. Opak je však pravdou: renomované české i mezinárodní společnosti umístění svého sídla vždy pečlivě zvažují. I z toho důvodu, že při současném nedostatku pracovních sil na trhu se kvalita kancelářské budovy, jejího vybavení a pracovního prostředí spolu s obklopující infrastrukturou stává důležitým nástrojem při akvizici nových zaměstnanců i při udržení těch stávajících. Aktuální trendy vývoje kancelářských nemovitostí průběžně sledujeme a v Avenir Parku reagujeme na měnící se estetické i funkční požadavky,“ říká Lukáš Schirl, partner skupiny Mint Investments. Díky revitalizaci se do Avenir Parku podařilo za posledních 6 měsíců přilákat nájemce tak zvučných jmen, jakými jsou česká centrála společnosti McDonald´s a společnosti Dermacol, ING Bank, dormakaba Česko, Biomedica ČS a Cognex Service.
Avenir Park je komplexem tří administrativních budov v zavedené kancelářské lokalitě u metra v Nových Butovicích v Praze 5 přímo vedle obchodního centra Galerie Butovice. Jeho celková pronajímatelná plocha činí téměř 25 300 m2 ve třech budovách. Součástí komplexu je 550 parkovacích míst v podzemních garážích, díky blízké cyklostezce čím dál více využívanější kolárny se sprchami a šatnami, restaurace a také rozlehlá upravená zahrada pro práci i relaxaci. V ní si zájemci mohou sednout s notebookem na lavičky, udělat si pohodlí na trávě a probrat věci s kolegy v méně formální atmosféře či si společně zahrát třeba ping pong. Právě do zahrady a do dalších společných prostor (vstupních recepcí) skupina Mint Investments v poslední době nejvíce investovala. „Letos budeme pokračovat: revitalizace čeká na kantýnu i společné prostory v jednotlivých patrech. Pro jarní a letní sezónu plánujeme rozšířit nabídku stravování kulinářskými specialitami z food trucků,“ uvádí Milan Korbelář, Senior Asset Manager skupiny Mint. „Uvědomujeme si, že kvalitní pracovní prostředí je zcela zásadní pro zdraví i psychickou pohodu zaměstnanců. Proto v kancelářích Avenir Parku myslíme na to, aby je nájemci mohli mít přesně v té podobě, v jaké jim vyhovují: mohou kombinovat open space s malými samostatnými kancelářemi, díky několika nezávislým vstupům a recepcím mohou své kanceláře uspořádat jak horizontálně, tak vertikálně. V komplexu dáváme firmám možnost, aby rostly: na jednom patře si lze pronajmout až 3 500 m2. Zaměstnanci si mohou své pracovní místo nastavit podle svých potřeb: například s individuální regulací teploty na pracovišti, s využitím interních žaluzií či s přirozeným větráním otevíratelnými okny,“ uzavírá Milan Korbelář.
Za výstavbou administrativního komplexu Avenir Park stála investorská, developerská a leasingová společnost IMMORENT ČR, která projekt dokončila v roce 2004. Za III. etapu získal Avenir Park prestižní ocenění „Best of Realty – Nejlepší z realit“ 2008 v kategorii Nová administrativní centra. Následně získal certifikaci BREEAM pro budovy šetrné k životnímu prostředí.
Tisková zpráva Mint Investments

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Trendy – vysoká poptávka po rezidenčním bydlení, změny v prodeji a mylné vize o práci z domova

Situace na trhu s nemovitostmi přinesla v uplynulých dvou letech kvůli koronakrizi změny několika trendů. Změny se týkají rezidenčních i komerčních nemovitostí. Schůzky v souvislosti s nákupem nemovitosti totiž probíhají povětšinou online a na podpis smluvních dokumentů je potřeba více času. Navíc enormně vzrostla poptávka po rezidenčním bydlení a nemovitostech jako investici.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 01. 2022

Nových bytů se v Brně vloni prodalo nejvíce za posledních 13 let

Rezidenční trh v Brně zažil v uplynulém roce období plné extrémů. Prodalo se rekordní množství nových bytů od ekonomické krize – celkem 1192, a to i navzdory turbulentnímu vývoji hypotečních sazeb. Rekordní byly také investice kupujících do nových bytů. Celkem lidé za nové byty v Brně utratili více než 6,5 miliardy korun. Po dlouhé době se ovšem zlepšila […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 01. 2022

Komentář: ČR opět jedničkou ve zdražování bytů

V pátek zveřejněné výsledky vývoje cen bytů v jednotlivých zemích EU potvrdily, že růst cen bytů v ČR ve třetím čtvrtletí loňského roku zrychlil. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 zdejší byty v průměru podražily o 22 %. S takto vysokým nárůstem se ČR drží v čele celounijního žebříčku.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *