Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Nechte si postavit dům a vše zaplaťte až na konci

02.04.2012 12:04 Tisková zpráva:

Nejčastější překážkou na cestě k vlastnímu rodinnému domu jsou bezesporu finance. Jen málo lidí má k dispozici dostatečnou hotovost, řešením je proto obvykle hypotéka. Banky ale její poskytnutí podmiňují garancí ve formě zástavy nemovitosti. To pro spoustu lidí znamená nutnost ručit přímo rozestavěnou stavbou. Celý proces schvalování a čerpání peněz je v takovém případě velmi složitý. I doba výstavby domu se nepříjemně prodlužuje.

„V programu Pohodová stavba klient skutečně celou částku zaplatí až po dokončení a předání domu. To je výhodné zejména pro ty, kteří plánují financovat nové bydlení díky prodeji toho stávajícího. Klientům navíc odpadají veškeré starosti s průběžnými platbami, znaleckými posudky a jednáními v bance. Celá stavba je také rychlejší, klientům garantujeme dokončení domu do šesti měsíců od zahájení“ komentuje program David Mencl, generální ředitel Ekonomických staveb.

Financovat již postavený dům je mnohem snadnější. Nemusíme si například dělat starosti s tím, že při ručení rozestavěnou nemovitostí je běžně možné získat hypoteční úvěr až ve chvíli, kdy je stavba zapsána do listu vlastnictví, tedy nejdříve po vybudování alespoň prvního nadzemního podlaží. Banky navíc pro již postavené domy nabízejí i lepší podmínky hypoték.  „Naši klienti můžou samozřejmě průběh stavby po celou dobu sledovat a kontrolovat, i když ji zatím neplatí,“ doplňuje na závěr David Mencl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.