Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Nejnovější výsledky z realitního trhu zemí EU ukazují, že ceny nemovitostí ve většině z nich nepřestaly růst ani v době nejhlubší recese. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se tak v celé unii zvýšily ve srovnání s předchozím kvartálem o 1,5 %, meziročně poskočily o 5,2 %. Našlo se sice pár zemí, kde se ceny začaly snižovat, ale šlo spíše jen o výjimky a v řadě jiných dokonce růst cen realit zrychlil.

07.10.2020 03:10 Tisková zpráva:

Vládní moratorium o odkladu splátek, díky kterému mohli klienti využít ochrannou dobu při splácení úvěrů v rámci mimořádných opatření souvisejících s šířením koronaviru, končí 31. října 2020. Společnost Home Credit a.s. aktivně osloví všechny své klienty, kteří využili možnost odložení splátek, buď sms nebo e-mailem a připomene jim ukončení ochranné doby.

„Zhruba čtvrtina klientů naší společnosti využila možnost odložit si splátky do konce července, tři čtvrtiny pak využily ochrannou lhůtu do konce října. U zhruba 15-20 % klientů očekáváme, že po skončení moratoria budou potřebovat individuální řešení a my jsme připraveni i nadále, pokud se nám ozvou, s klienty individuálně řešit jejich konkrétní případy a komplikované životní situace,“ uvedl Luděk Jírů, generální ředitel společnosti Home Credit v České i Slovenské republice.

„V posledních šesti měsících jsme v Čechách odložili více než 10 tisíc úvěrů. Příjem většiny klientů, kteří možnost odkladu využili, byl přímo zasažen koronavirovou krizí. Jednalo se zejména o zaměstnance v oblasti služeb, především v gastronomii. Část našich klientů se chovala oportunisticky a splátky si odkládala i v případě, kdy jejich příjem neklesl,“ dodává Luděk Jírů.

S dostatečným předstihem před ukončením ochranné doby upozorní Home Credit a.s. všechny své klienty na nutnost opět hradit pravidelné splátky a vyzve je například ke kontrole nastavení trvalých příkazů. „V případě, že bude mít kdokoliv problém se splácením svých závazků, doporučujeme co nejdříve kontaktovat poskytovatele úvěru a aktivně s ním řešit svoji situaci. Věřím, že většina věřitelů bude postupovat podobně jako Home Credit a bude situace klientů řešit individuálně,“ říká Luděk Jírů.

Home Credit a.s. již v minulosti upozorňoval, že splátky úvěrů se podle moratoria pouze odložily, nikoliv odpustily. Úrok za dobu odkladu zaplatí klient až na konci splátkového kalendáře – výše splátky během celé doby tak zůstane nedotčena, ale dojde k prodloužení splatnosti úvěru a navýšení o částku úroků z doby moratoria. U právnických osob se povinnost hradit úrok neodložila.

Home Credit a.s. přistupuje ke svým klientům individuálně a dlouhodobě se zabývá případy klientů, kteří žádají o odklad splátek v tíživé finanční situaci. Klienti mohou také kdykoliv kontaktovat Ombudsmana klientů společnosti, který se vždy snaží najít vhodné řešení jejich situace.

Tisková zpráva Home Credit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *