EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

27. 06. 2024

0 komentářů

Nová kancelářská budova PernerKa v pražském Karlíně je plně pronajata již rok a půl před dokončením

 

O technologicky vyspělé kancelářské budovy s atraktivní pražskou adresou je zájem. Svědčí o tom i nový projekt PernerKa od developerské společnosti Coopera Development. Kompletních 9 300 m2 kancelářských prostor a 700 m2 retailových ploch bylo předpronajato ještě dříve, než se nemovitost dostala na veřejný trh. Budova PernerKa je navržena na místě bývalého brownfieldu a splňuje podmínky certifikace LEED v.4 C&S – úroveň GOLD.

Loading 

Jako hlavní nájemci budou v karlínské kancelářské budově PernerKa sídlit dvě významné české společnosti, a to ACTUM Digital a Scott.Weber Workspace. Setkají se zde tak technologická digitální agentura a největší český poskytovatel privátních flexibilních kanceláří a coworkingu.

„Děkuji všem obchodním partnerům za konstruktivní přístup k jednání, která začala o jeden a půl roku dříve, než je obvyklé, a tak vzhledem ke stupni dokončenosti projektové dokumentace bylo potřeba uplatnit nadhled a profesní zkušenosti všech zúčastněných stran,“ uvádí Otto Koval, výkonný ředitel KKCG Development a zástupce joint venture partnera ve společnosti Coopera Development.

Obě transakce s investorem projektu Coopera Development koordinovala poradenská společnost Prochazka & Partners.

„Jedná se o zásadní zprávu pro pražský kancelářský trh, která podtrhuje naši přidanou hodnotu pro klienty, jimž umíme pomoci získat i prostory, které doposud nebyly nabídnuty širšímu trhu. Dohodl jsem s investorem projektu tento první letošní předpronájem celého objektu dvěma významným společnostem a jsem hrdý, že můžeme hrát klíčovou roli v tomto krásném kancelářském projektu,“ říká Radek Procházka, Managing Partner Prochazka & Partners, a dodává: „Tento unikátní úspěch v oblasti zastupování nájemců komerčních nemovitostí je navíc korunován tím, že zajišťujeme projektový management vestavby včetně jedinečného konceptu vstupu, který zde ve spolupráci s našimi klienty chystáme. Bude to významná inovace v pohledu, jak lze pojmout vstupní prostor do kancelářské budovy.“

REKLAMA

Adam Zvada, zakladatel a CEO společnosti Scott.Weber Workspace, doplňuje: „V Pernerce, již páté naší lokalitě v Praze 8, budeme cílit na poskytnutí zážitku z pracovního dne. V přízemí budovy se budeme ve spolupráci s ACTUM Digital zaměřovat na gastronomické zážitky, wellness služby, tedy péči o tělo i duševní pohodu, a zábavu v podobě herní zóny a dalších prvků. PernerKa se navíc bude vyznačovat eventovým centrem s kapacitou 300 osob, největším ze všech poboček Scott.Weber Workspace.“

V Pernerce poskytne Scott.Weber Workspace prémiové pracovní prostředí pro téměř 500 pracovníků na bezmála 4 000 m2.

Výstavba kancelářské budovy PernerKa je již v plném proudu. Dokončení stavby se plánuje na čtvrté čtvrtletí roku 2025. Za architektonickým návrhem stojí renomovaná architektonická kancelář Bogle Architects. Společnost ACTUM Digital bude využívat tři horní podlaží, zatímco kreativní prostředí coworkingových kanceláří Scott.Weber Workspace se rozprostře ve dvou spodních patrech budovy. Střešní terasa s vyhlídkou na okolní Karlín, bude stejně jako originální vstupní lobby-kavárna, sdílená oběma nájemci.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024

Názor: O bruselské byrokracii a dostupnosti bydlení v Česku

Setkal se s tím každý, kdo si v poslední době koupil plastovou láhev. Po jejím otevření zůstalo plastové víčko k láhvi připojené. Někdo se jím píchá do oka, jinému ničí pečlivě pěstěné vousy. Na sociálních sítích píší tisíce rozhořčených lidí, vznikla spousta často rádobyvtipných videí. Většina lidí nakonec dříve či později víčko stejně utrhne, čímž nařízení vyrábět plastové […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *