EUR 24.385

USD 22.897

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.385

USD 22.897

14. 09. 2023

0 komentářů

Nová reklamní kampaň UNIQA: Pojištění domova, které myslí na všechno a pomůže ke klidnému spánku

 

Skupina UNIQA spustila novou vlnu česko-slovenské reklamní kampaně věnované tentokrát zabezpečení klidu v zázemí domova. Upozorňuje na širší dosah pojištění, které umí nejen ochránit proti rizikům, ale skutečně pomoci i při každodenních karambolech. Chce veřejnosti ukázat, pojišťovna umí být spolehlivým partnerem nejen při krizových okamžicích škody, ale i v běžném životě.  

Loading 

Očekávání klientů se za poslední roky podstatně posunulo. Mají mnohem vyšší nároky a jsou informovaní. Váží si svého času, a proto stojí o jednoduché a srozumitelné služby, a to i ve finančním sektoru. „Zákaznické preference a zkušenosti dlouhodobě průběžně sledujeme. Snažíme se změnit naše pojistná řešení a služby tak, aby je vnímali jako opravdovou pomoc s přidanou hodnotou. Naše kampaň představuje jeden produkt Domov & bezpečí v naší nabídce, jenž byl už s tímto záměrem vyvinutý,“ řekla Ganna Pidgorna, členka představenstva UNIQA odpovědná za úsek People, Brand and Sustainability.

Reklamní kampaň: timing a média

Nová komunikační vlna běží v Česku (i na Slovensku) od 11. září a potrvá do konce roku. Na TV kanál NOVA byl nasazen 30sekundový spot „Společně žijeme klidněji“; kampaň je naplánována na 4 týdny v rozmezí září až říjen 2023. V ČR využijeme i formát HbbTV na kanálu TV Prima jako výhodné spojení reklamní komunikace a TV obrazovky.

Během října a listopadu poběží i menší PR kampaň v tisku.

Na sociální sítě jsou od září do prosince připraveny vedle asistenčních videí s ambasadorem Ondřejem Synkem, mistrem světa ve veslování (na Slovensku s lyžařskou šampionkou Petrou Vlhovou), také 15s pre-rollvidea na YouTube.
Český reklamní spot je ke shlédnutí zde:

REKLAMA

https://www.youtube.com/watch?v=5iJkZ7aETb8 (47“)

https://www.youtube.com/watch?v=oRhxIGXqDQo (15“)

V nativních článcích otevírá UNIQA témata někdy možná trochu nečekaných, přesto 24 hodin dostupných služeb pro běžný život. Objevovat různé možnosti pomoci a servisu od UNIQA je možné na vybraných webech podle demografického a zájmového zacílení.

Součástí je i on-line bannerová reklama na hlavních zpravodajských a lifestylových webech a na webech o bydlení. Bannerové formáty se zobrazují v rámci Google Display Network (GDN) a obsahové síti Sklik od září do října.

„Mediamix je bohatý, protože si klademe za cíl oslovit co nejširší škálu uživatelů médií různého druhu a chceme je informovat, že pojištění dávno není jen finanční kompenzace za škodu,“ sdělila Ganna Pidgorna.

REKLAMA

Autoři a produkce

Autorsky stvořila tento koncept reklamní agentura Triad Advertising Bratislava a produkci zastřešila společnost Hitchhiker Films. Režie spotu se citlivě ujal Juraj Janiš. Za nákup médií byly odpovědné agentury Mindshare a Magnas Media.

Další aktivity

Součástí české kampaně jsou i POS materiály s ambasadorem Ondřejem Synkem, mistrem světa ve veslování (mockups, letáky, plakáty).

Upravena byla produktová webová stránka, doplněna asistenční videa, a nové jsou i on-line kalkulačky na webu: https://www.uniqa.cz/online/pojisteni-majetku/.

REKLAMA

Během kampaně se zapojí všechny obchodní kanály UNIQA.

Co všechno dnes dokáže pojištění

Před sestavením obsahu a cílů kampaně UNIQA podrobně analyzovala klientskou cestu a zákaznickou zkušenost v tomto segmentu formou opakovaných focus groups. Z nich vyplynulo, že klienti považují za nejatraktivnější benefity k pojištění nemovitostí a domácností užitečné asistenční služby a rychlé vyřízení škody. Obě tyto výhody jsou proto nosným obsahem pro reklamní i obchodní kampaň.

Asistenci považují zákazníci za „něco navíc“, o čem ale není mezi lidmi silné povědomí, a co může motivovat k volbě pojistitele, který ji nabízí. V dnešní době, kdy shánění dobrého řemeslníka je běh na dlouhou trať, je možnost získat ho jedním telefonátem s pojišťovnou, která za kvalitu jeho práce navíc převezme záruku, nejvíce ceněnou výhodu. Ukazuje se, že pokud nějakou nabízenou službu od pojišťovny jednou přijmou, vracejí se klienti k využití asistence z pojištění i v budoucnu. Nejde jen o podporu při běžné lapálii, jako je otevření zabouchnutých dveří nebo zasklení rozbitého okna. UNIQA umí nabídnout opraváře domácích spotřebičů s náhradou ceny v případě neopravitelné vady, opraváře zdrojů tepla, odstranění vosích a sršních hnízd, sanaci prostor, deratizaci, službu právníka, opravu kola, anebo IT výpomoc při instalaci nových zařízení, záchranu dat z počítače či obranu před kybernetickým útokem. A škála se neustále rozšiřuje, přičemž řada plnění je zdarma a lze je využít opakovaně během roku.

Další z vítaných benefitů je jedinečná garance 48hodinového vyřízení škody UNIQA, jakmile klient dodá všechnu potřebnou dokumentaci on-line. Pokud UNIQA tento slib nesplní, neúčtuje zákazníkovi spoluúčast. Ta přitom činí zpravidla vyšší stovky korun, spíše však tisíce. „Po pandemii covidu, během níž byl omezen osobní kontakt a většina komunikace probíhala on-line, se ukázalo, že velká část klientů tuto osvojenou dovednost využívá i nadále a považuje ji za optimální. A k tomu přibývá klientů z digitální generace, takže se nám tento operativní proces vyřizování škod v praxi stále více osvědčuje,“ uzavřela Ganna Pidgorna.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Průzkum: Více než polovina nemovitostí nemá dostatečné pojištění

V průzkumu společnosti FinGO, který reprezentoval více než 3000 klientů z celé České republiky, se ukázalo, že více než polovina (53,5 %) smluv na pojištění nemovitosti, které klienti v minulosti uzavřeli, je v současné době podpojištěna. K tomu dochází nejen u hlavních budov, ale také u vedlejších staveb, jako jsou pergoly, garáže nebo zahradní domky.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2023

Kvůli vysoké inflaci se rozmáhá takový nešvar – podpojištěni

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž vyžadují navýšení pojistných částek. Tím sice zdražuje pojištění, odborníci přesto doporučují pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. V opačném případě hrozí podpojištění, což při potenciální pojistné události znamená krácení náhrady vzniklých škod a ztrátu klidně ve výši statisíců korun. Jak nastavit správnou pojistnou částku u pojištění […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023

Swiss Life v Česku posílí, stane se jedinou užívanou značkou po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select  změní k 1. květnu 2023 název na Swiss Life Select. Dceřiná realitní společnost Fincentrum Reality, která patří mezi největší realitní kanceláře v zemi, změní název na Swiss Life Select Reality. Změnou názvů formálně končí post-akviziční proces spojení dvou tradičních finančně-poradenských společností Fincentrum a Swiss Life Select, které mají od září 2018 […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Swiss Life Select

03. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *