EUR 25.230

USD 24.558

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 3.0 %

EUR 25.230

USD 24.558

25. 02. 2022

0 komentářů

Nové typy platebních služeb otevřely dveře novým hrozbám podvodů, ztráty mohou vyrůst na 48 miliard dolarů

 

Nové trendy v oblasti plateb vytvářejí nové hrozby podvodů. Dnešní platební ekosystém se rozšířil daleko za hranice tradičních bank, přičemž fintech společnosti a poskytovatelé platebních služeb (PSP) prosazují řadu nových, inovativních platebních služeb. Zároveň výrazně roste počet okamžitých plateb, které probíhají v řádu sekund. To vše vytváří nové příležitosti pro podvodníky.

Loading



 

 „Když pandemie uvrhla svět do digitalizace, platby byly stále více bezhotovostní a otevřely dveře novým, rychlejším typům plateb. Se všemi inovacemi však přicházejí nové hrozby podvodů – a ty se v různých částech světa objevují v různých časových osách. Jedinou možností, jak těmto hrozbám úspěšně čelit, je rychlé a efektivní nasazování ověřených analytických nástrojů a umělé inteligence, které i v reálném čase dokáží pokus o podvod odhalit,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Podvodníci spoléhají na nejslabší článek v řetězci událostí vedoucích k platebnímu podvodu – lidi. Každý, kdo provádí platby nebo používá platební služby, je potenciálním cílem. Pokud budou současné trendy pokračovat, SAS odhaduje, že ztráty z podvodů při on-line platbách se do roku 2023 pravděpodobně vyšplhají až na
48 miliard dolarů. A to je jen špička ledovce.

Banky a poskytovatelé platebních služeb musí přejít na on-line detekci podvodů. Místo toho, aby prošetřovaly upozornění na podezřelou platbu v řádu hodin a dnů, musí tato upozornění spravovat v reálném čase. Je nezbytné činit rychlá, ale přesná rozhodnutí, protože klienti stále častěji realizují okamžité platby. Dnešní zákazníci očekávají okamžité řešení v případě zpoždění nebo přerušení plateb.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.13 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%

5.13%
Historie vývoje

 

 


Související články

Češi mění přístup k bydlení: Institucionální nájemní bydlení na vzestupu

V posledních letech roste na českém realitním trhu zájem o institucionální nájemní bydlení. Tento trend je výrazný především v Praze, kde aktuálně existuje 2900 bytů v projektech zaměřených na dlouhodobý pronájem a dalších více než 1700 jednotek je ve fázi výstavby, přičemž poptávka po tomto typu bydlení stále sílí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 12. 2024

Starší rodinné domy zdražují, někde až o 13 procent

V Praze vzrostla cena u starších domů meziročně téměř o 5 tisíc korun za metr čtvereční. V Brně a Plzni dokonce o osm tisíc korun. V případě Plzně se jednalo o 13% meziroční růst. Cenovému vzestupu vytvořila prostor výrazná poptávka v kombinaci s nedostatečnou nabídkou na trhu. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 11. 2024

Města slibovala snížení daně z nemovitostí po jejím rekordním nárůstu. Jaká je realita?

Vlastníci nemovitostí se na jaře potýkali se skokovým nárůstem daně z bytových a nebytových jednotek, pozemků a staveb, který nastal s účinností vládního konsolidačního balíčku. Daň vzrostla průměrně o 80 %, někde však až pětinásobně. V reakci na to vybraná města svým obyvatelům přislíbila do příště daň snížit, protože ji mohou ovlivňovat nastavením různých „svých“ koeficientů. Jak se situace nakonec […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 11. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *