Středa 20. února. Svátek má Oldřich.

Nový residenční projekt Hrádeček v Krkonoších. Nadčasová architektura domů připomíná terénní vlnu

14.08.2013 03:08 Tisková zpráva:

Citlivá kompozice prosklených domů v krajině

Rezidenční projekt Hrádeček je podmíněn především respektem ke krajinnému rámci místa. Domy jsou navrženy tak, aby nebyly krajině soupeřem, ale její součástí. Všechny domy mají západní až severozápadní orientaci bohatě prosklených obytných místností propojených se zahradou a s krásným výhledem na okolní panorama hor. „Citlivému řešení kompozice v krajině rovněž odpovídá stavebně technické řešení domů, které maximálně využívá přírodní materiály. Zelená střecha má i funkci tepelně izolační a akumulační, počítáno je rovněž s využitím dešťové vody pro zálivku a s nízkoenergetickým standardem vytápění,“ popisuje investor projektu Jiří Grund.

Inspirace aktuálním světovým trendem  

Tvůrci projektu Hrádeček se nechali inspirovat aktuálním světovým trendem – tzv. landscape architecture. Nejde ani tak o fůzi land artu a architektury, ale spíše o nový přístup k přírodě. „Hladká linka svahu nerušeně pokračuje v linii střech řadových domů porostlých travou. Hranice mezi stavbou a krajinou se smazává. Uspořádání řadových domů je definováno vrstevnicemi terénu, ke kterým se přimyká a tvoří tak plynulou křivku splývající s okolní krajinou. Zkrátka respektující místo extravagantní, úsporné místo plýtvající, harmonické místo šokující,“ přibližuje filozofii projektu architekt Antonín Novák ze studia DRNH.

Infrastruktura a využití služeb Grund Resort Golf&Ski

Obytný areál je samostatně napojen na veřejnou komunikaci. Vozovka vedená při nejnižším okraji svahu se stáčí a při vrcholu kopce propojuje Residenci Hrádeček s areálem golfového hřiště a designového hotelu Grund Resort Golf&Ski.  Vznikne tak dopravně bezkolizní a dobře obslužitelný celek. Velkou výhodou pro budoucí majitele je také možnost využívat stávající zázemí tohoto hotelu včetně všech služeb – restaurace, wellness či sportovních aktivit. V létě se nabízí například golf, pěší výlety nebo cykloturistika. V zimě se můžete v okolí areálu věnovat sjezdovému nebo běžeckému lyžování.

21 vil ve dvou formátech

Projekt počítá s 15 vilami „A100“, se zastavěnou plochou 100 m², garáží 28 m² a terasou 21 m² a se šesti vilami „B200“ se zastavěnou plochou 200 m², garáží 32 m² a terasou 60 m².

Autor projektu – Renomovaná architektonická kancelář Atelier DRNH má dvacetiletou praxi v realizaci staveb do exponovaných krajinných či historických podmínek. Během svého působení obdržela dvě desítky ocenění u nás i v zahraničí, např. Stavíme ekologicky, Stavba roku, Grand Prix OA, Stavba Jihomoravského kraje, nominace na  Mies Van Der Rohe Award, PiranesiAward.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *