EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

03. 04. 2019

0 komentářů

Subjekty:
SOLUS

Novými členy sdružení SOLUS se staly Wüstenrot hypoteční banka a Wüstenrot – stavební spořitelna

 

Sdružení SOLUS přijalo mezi své členy dva významné hráče na poli financování bydlení: Wüstenrot hypoteční banku a.s. a Wüstenrot – stavební spořitelnu a.s. Rozšíření členské základny Sdružení pomůže k dalšímu zvýšení přidané hodnoty registrů SOLUS.

Loading 


„Ve Wüstenrotu si zakládáme na osobním kontaktu s klientem, kterého provázíme při řešení nejrůznějších finančních potřeb. I proto je pro nás důležité odpovědně posoudit, zda je závazek, který v podobě úvěru přijímá, schopen v dlouhodobém horizontu bezproblémově splácet. Jsem přesvědčen, že nám registry SOLUS pomohou ještě lépe chránit naše klienty,“ uvedl Ing. Pavel Fischer, vedoucí úseku Provoz, Wüstenrot.
Podle odhadů sdružení SOLUS se aktuálně dostanou do potíží s plněním svých smluvních závazků přibližně 2 % nových klientů. To znamená historicky nejmenší podíl smluv, u kterých klienti neplní své závazky. Díky snižování podílu i objemu pohledávek v prodlení mohou členské společnosti sdružení SOLUS nabízet lepší podmínky služeb i výhodnější ceny.
Registr fyzických osob sdružení SOLUS je největším negativním registrem na českém trhu. Ke konci roku 2018 obsahoval informaci o 620 tisících dospělých občanech ČR s nesplaceným závazkem po splatnosti u některé z členských společností sdružení SOLUS. Registr je zároveň unikátní tím, že obsahuje informace o závazcích po splatnosti z celé řady ekonomických sektorů.
„Ucelené informace z více ekonomických sektorů představují nejefektivnější zdroj informací o platební morálce klienta. Registry, které obsahují informace z více ekonomických sektorů, proto vyzdvihují díky jejich funkčnosti a efektivitě ve svých studiích opakovaně například Světová banka či OECD,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.
Do činnosti SOLUS je po vstupu Wüstenrot hypoteční banky a Wüstenrot – stavební spořitelny zapojeno 57 společností. Ty poskytují své služby spotřebitelům v oblasti bankovních úvěrů a stavebního spoření, nebankovních půjček, telekomunikačních služeb, distribuce energií, P2P půjček a v oblasti obchodu. Do Registru fyzických osob SOLUS mohou nahlížet pouze členské společnosti Sdružení, a to pouze v případě, že mají zákonem daný důvod.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

úrokové sazby hypoték leden 2020

Aktuální sazby hypoték: Sazby pozvolna míří vzhůru

Konkurenční boj drží úrokové sazby hypotečních úvěrů stále při zemi. Na prosincové zdražení hypoték Hypoteční banky zatím zareagovala Česká spořitelna, Raiffeisenbank a Wüstenrot. Sberbank naopak hypotéky zlevnila.

Text: Jana Zámečníková

07. 01. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *