EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

17. 06. 2020

Povinné pojištění pro realitky: zbývají poslední dny

 

Každý realitní makléř musí mít do 22. června sjednané pojištění odpovědnosti. Pokud tento termín nestihne, hrozí mu až milionová pokuta. V Directu je možné povinnost splnit online klidně na poslední chvíli.  


Brno/Praha 17. června 2019
Už jen pár dní zbývá na splnění nové povinnosti pro realitní společnosti a makléře. Podle zákona o realitním zprostředkování se musí pojistit nejpozději do 22. června, jinak jim hrozí pokuta až milion korun. Původní květnový termín se posunul kvůli nouzovému stavu. „V průměru sjednáváme 19 smluv denně a předpokládáme, že s blížícím se finálním termínem se toto číslo zdvojnásobí. Celkem jsem už pojistili 1780 makléřů,“ říká mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.
Vše online za pár minut
Výhodou Directu je to, že realiťáci se mohou pojistit jednoduše online. „To nenabízí žádná jiná pojišťovna na trhu. Takže i pojištění na poslední chvíli u nás není problém,“ podotýká Maťašeje. Ihned po první platbě makléři dostanou certifikát, který musí do deseti pracovních dnů odeslat na ministerstvo pro místní rozvoj.
Sjednání pojištění bude možné i po 22. červnu. „Snadno se tak pojistí noví makléři i ti, kteří budou chtít třeba přejít od konkurence nebo si jen nezávazně porovnat cenu,“ dodává Maťašeje.
Povinnost, která se hodí
Pojištění pomůže například v případech, kdy makléř při prohlídce bytu nechá otevřené okno a dovnitř naprší nebo tímto oknem pronikne zloděj či kuna. Pojistka pokryje také chybu v dokumentech a ochrání makléře, pokud zapomene odeslat dokument v zákonné lhůtě a způsobí tím klientovi škodu.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Prázdniny skončily. Zloději se z bytů přesouvají na chalupy

Zdroj: Pixabay.com V letních měsících většina lidí nechává alespoň na nějaký čas svůj domov bez dozoru. Špatně zabezpečený byt či dům je pak skoro pozvánka pro zloděje. Se zhoršujícím se počasím se pak lidé z dovolených, chat a chalup vrací zpět do měst a do hledáčku zlodějů se dostávají opuštěné rekreační objekty.

Text: Monika Lukešová

14. 09. 2021

Poučení z tornáda – pojistěte se a zkontrolujte si starou pojistku

Foto: Shutterstock Tornádo na jižní Moravě z minulého týdne překvapilo svoji silou. Záběry zdemolovaných domů, poničených střech a zlikvidovaných vinic máme stále v živé paměti. Stát s nápravou škod určitě pomůže, a to i jednotlivým postiženým rodinám. Škody určitě budou hradit i pojišťovny. Otázkou ale je, zda a jak se lze proti škodám způsobeným tornádem […]

Text: Milan Vodička

01. 07. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.