EUR 24.635

USD 25.534

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.635

USD 25.534

01. 11. 2013

0 komentářů

Subjekty:
Komerční banka

Program JESSICA s garancí SFRB bude spravovat Komerční banka, a.s.

 


 

Program JESSICA nabídne vlastníkům bytových domů nízkoúročené úvěry, již od 0,75 % ročně, fixovaných na dobu 10 let. Úroková sazba je dále odstupňována podle délky splatnosti, kterou je možné zvolit až na 30 let. Z Programu JESSICA bude možné získat úvěr ve dvou modelech – buď na 75 %, nebo 90 % uznatelných nákladů.

 

 „Slíbili jsme, že do konce podzimu bude uzavřena smlouva s finanční institucí, která vzejde z opakované veřejné zakázky na správu našich prvních evropských peněz, které SFRB získal. Přestože byla veřejná zakázka opakována, po prvním zrušeném pokusu mohu s radostí říci, že slib jsme splnili. Program JESSICA bude pro česká města na přelomu roku otevřen. Komerční banka jako vítěz veřejné zakázky podala nejvýhodnější nabídku, dnešním podpisem smlouvy může SFRB garantovat, že příjemci zvýhodněných úvěrů budou mít v Komerční bance ověřeného a spolehlivého partnera,“ komentuje dnešní akt náměstek ministra pro místní rozvoj, Ing. Miroslav Kalous.  

Součástí programu je také sociální oblast – konkrétně města a neziskové organizace budou moci žádat o ještě nižší úvěr pro zřízení sociálních bytů, úrok bude opět garantován po celou dobu splácení – až 30 let: „Věřím, že nastavené podmínky Programu i silný partner v roli Správce fondu rozvoje měst bude zárukou k tomu, že se podaří celý pilotní objem 600 mil. Kč příjemcům rozdělit do konce roku 2015 a SFRB tak bude mít šanci získat vždy až 2 mld. Kč ročně z evropských fondů pro další období,“ doplňuje náměstek ministra pro místní rozvoj, Ing Miroslav Kalous.

„Komerční banka je známá svou snahou zprostředkovávat klientům nejrůznější dostupné možnosti podpory jejich aktivit. Jsme velmi rádi, že můžeme v rámci programu JESSICA nabídnout majitelům bytových domů ve 41 městech unikátní možnost výhodného financování jejich revitalizace,“ uvedl Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky, a dodal: „Rozhodli jsme se využít rozsah a zkušenosti obchodní sítě Komerční banky k velmi silné podpoře úspěšnosti celého programu, i když vnímáme, že nemusí být snadné umístit do konce roku 2015 celou částku programu.“

REKLAMA

Komerční banka nabídla ve výběrovém řízení nejen výhodné finanční podmínky, ale také velmi zkušený tým pro administraci celého projektu a širokou distribuční síť dostupnou zájemcům o podporu ve všech dotčených městech. Důležitým přínosem Komerční banky je kromě zkušeností bankovních poradců také odborná podpora specialistů v útvaru KB EU Point, který pomáhá klientům banky získávat prostředky z evropských fondů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.