EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

21. 01. 2021

První investice Schönfeldova nemovitostního fondu přinesla zhodnocení 7,7 %

 

První investice nového realitního fondu českého finančníka Roberta Schönfelda Prémiové nemovitosti, která směřovala do Bytové residence Norská, přinesla investorům jednorázové zhodnocení 7,7 %. Do fondu zaměřeného na prémiové komerční a residenční nemovitosti lze investovat od července 2020. Od českých klientů již získal prostředky ve výši 147 milionů korun a dále stabilně roste. 

Svého prvního výnosu dosáhl fond díky velmi příznivé kupní ceně, za kterou získal Bytovou residenci Norská v říjnu 2020 do svého majetku. Jde o rohový dům v klidné části Prahy 10 v těsném sousedství královských Vinohrad, postavený na začátku století ve stylu Art Nouveau. Aktuální hodnota nemovitosti dle expertních odhadů dosahuje téměř 220 milionů korun. Investiční záměr počítá s realizací dalšího výnosu formou prodeje bytů novým majitelům.

Fond Prémiové nemovitosti je určen jak pro retailové, tak i afluentní investory. Za půl roku existence od nich fond získal prostředky v objemu téměř 150 milionů korun. Investoři mohou investovat jednorázově i pravidelně. Podle aktuálních údajů dosahuje průměrná výše investice 113 tisíc korun. Klienti investující pravidelně odkládají do fondu v průměru 1 600 korun měsíčně.

„Desítky českých investorů k nám vložili více než milion korun. Daří se nám ale oslovovat i ty, kteří chtějí zhodnotit nižší částky. Právě investice do prémiových nemovitostí se zajištěnými pravidelnými příjmy z nájmů, to i v době zvýšené ekonomické nejistoty a volatility trhů umožňují“, vysvětluje zakladatel finanční skupiny RSBC a majitel fondu Robert Schönfeld.

Fond nyní realizuje akvizici další pražské nemovitosti, jejíž dokončení se očekává v řádu týdnů. Činžovní dům se nachází v klidné lokalitě v ulici U Hráze v Praze 10 Strašnicích. V objektu je 11 nájemních bytů, kavárna, vinotéka a ve dvoře parkovací plocha. Všechny byty prošly kompletní rekonstrukcí. Dům má další rozvojový potenciál díky možnosti vestavby až 5 mezonetových bytů. Jeho aktuální odhadovaná tržní hodnota je přibližně 55 milionů korun.

Realitní fond pod značkou Schönfeld & Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti byl na trh uveden 29. června 2020. Jeho obhospodařovatelem a administrátorem je Conseq Funds investiční společnost, a.s. Minimální investice je 500 Kč pravidelně nebo 10 000 Kč jednorázově.

Realitní portfolio je klíčovou investiční oblastí skupiny RSBC, která vznikla v roce 1998 jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Aktuálně skupina spravuje nemovitosti o rozloze 55 tisíc m2 v tržní hodnotě dvou miliard Kč. Součást portfolia skupiny tvoří residenční, kancelářské a obchodní objekty, zemědělská půda a dále společnosti poskytující komplexní profesionální služby spojené s akvizicí, správou a prodejem nemovitostí.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.