EUR 24.525

USD 24.754

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.525

USD 24.754

21. 01. 2021

0 komentářů

První investice Schönfeldova nemovitostního fondu přinesla zhodnocení 7,7 %

 

První investice nového realitního fondu českého finančníka Roberta Schönfelda Prémiové nemovitosti, která směřovala do Bytové residence Norská, přinesla investorům jednorázové zhodnocení 7,7 %. Do fondu zaměřeného na prémiové komerční a residenční nemovitosti lze investovat od července 2020. Od českých klientů již získal prostředky ve výši 147 milionů korun a dále stabilně roste. 

Svého prvního výnosu dosáhl fond díky velmi příznivé kupní ceně, za kterou získal Bytovou residenci Norská v říjnu 2020 do svého majetku. Jde o rohový dům v klidné části Prahy 10 v těsném sousedství královských Vinohrad, postavený na začátku století ve stylu Art Nouveau. Aktuální hodnota nemovitosti dle expertních odhadů dosahuje téměř 220 milionů korun. Investiční záměr počítá s realizací dalšího výnosu formou prodeje bytů novým majitelům.

Fond Prémiové nemovitosti je určen jak pro retailové, tak i afluentní investory. Za půl roku existence od nich fond získal prostředky v objemu téměř 150 milionů korun. Investoři mohou investovat jednorázově i pravidelně. Podle aktuálních údajů dosahuje průměrná výše investice 113 tisíc korun. Klienti investující pravidelně odkládají do fondu v průměru 1 600 korun měsíčně.

„Desítky českých investorů k nám vložili více než milion korun. Daří se nám ale oslovovat i ty, kteří chtějí zhodnotit nižší částky. Právě investice do prémiových nemovitostí se zajištěnými pravidelnými příjmy z nájmů, to i v době zvýšené ekonomické nejistoty a volatility trhů umožňují“, vysvětluje zakladatel finanční skupiny RSBC a majitel fondu Robert Schönfeld.

Fond nyní realizuje akvizici další pražské nemovitosti, jejíž dokončení se očekává v řádu týdnů. Činžovní dům se nachází v klidné lokalitě v ulici U Hráze v Praze 10 Strašnicích. V objektu je 11 nájemních bytů, kavárna, vinotéka a ve dvoře parkovací plocha. Všechny byty prošly kompletní rekonstrukcí. Dům má další rozvojový potenciál díky možnosti vestavby až 5 mezonetových bytů. Jeho aktuální odhadovaná tržní hodnota je přibližně 55 milionů korun.

REKLAMA

Realitní fond pod značkou Schönfeld & Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti byl na trh uveden 29. června 2020. Jeho obhospodařovatelem a administrátorem je Conseq Funds investiční společnost, a.s. Minimální investice je 500 Kč pravidelně nebo 10 000 Kč jednorázově.

Realitní portfolio je klíčovou investiční oblastí skupiny RSBC, která vznikla v roce 1998 jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Aktuálně skupina spravuje nemovitosti o rozloze 55 tisíc m2 v tržní hodnotě dvou miliard Kč. Součást portfolia skupiny tvoří residenční, kancelářské a obchodní objekty, zemědělská půda a dále společnosti poskytující komplexní profesionální služby spojené s akvizicí, správou a prodejem nemovitostí.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývoje


Související články

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022

Od chytrých domácností si většina lidí slibuje větší úspory

Trh s chytrými domácnostmi je jeden z nejrychleji rostoucích. Podle analýzy GlobalData se dokonce do roku 2025 hodnota chytrých domácností zdvojnásobí na 75 miliard dolarů oproti roku 2020. Kromě toho, že by se investice do chytrých technologií měla uživatelům vrátit v podobě větších úspor za energie, má umělá inteligence významný potenciál pomoci lidem s handicapem. Ti si již nyní […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Chystáte se investovat do obnovitelných zdrojů? Pozor na optimální výkon

Řada domácností nyní řeší instalaci fotovoltaických panelů. S ohledem na ceny energií a díky dotačním programům jde o zajímavé řešení energetické situace. Pořídit si ale odpovídající řešení je „docela věda“. Mnoho společností na trhu nabízí vlastní unifikované projekty, ve kterých ale nezohledňují specifika konkrétní domácnosti. Jak tomu předejít a na co si dát pozor?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.