EUR 25.325

USD 23.768

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.325

USD 23.768

20. 03. 2018

0 komentářů

Subjekty:
Raiffeisenbank

Raiffeisen investiční společnost má za sebou další růstový rok

 

Objem aktiv Raiffeisen investiční společnosti (RIS) vzrostl meziročně o 14 % z 17,4 miliard Kč na 19,8 miliard Kč. Společnost se tak po čtyřech letech působení dostala na 4% podíl na trhu. K loňskému růstu pomohlo zejména úspěšné spuštění tři regionálních akciových fondů a založení Raiffeisen realitního fondu (RRF) pro retailové investory do nemovitostí.  

Loading 


„Stejně jako v roce 2016 jsme i minulý rok zaznamenali dvojciferný nárůst objemu aktiv, který meziročně stoupl o 2,4 miliardy korun. Mimořádný úspěch přinesl zejména Raiffeisen realitní fond, u kterého očekáváme výnos nad 3 % už za 12 měsíců od jeho spuštění,“ vyhodnocuje Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti. V roce 2017 se RIS podařilo zařadit do svého portfolia tři nové regionální akciové fondy typu „master-feeder“ – Raiffeisen fond amerických akcií, Raiffeisen fond evropských akcií a Raiffeisen fond emerging markets, který se zaměřuje na nákup akcií zahraničních firem.
Optimistické výhledy na rok 2018
Mezi cíle pro rok 2018 patří pořízení nových nemovitostí do Raiffeisen nemovitostního fondu a podpora pravidelných investic. „Očekáváme přetrvávající růstový trend akcií, kterým pomůže silný hospodářský rozkvět včetně pozitivního výhledu na zvyšování tržeb a zisků firem. Mimořádné nárůsty ziskovosti letos předpokládáme hlavně v tak zvaných cyklických sektorech, jako jsou finance, technologie, průmysl, spotřební zboží nebo služby,“ říká Sladkovský a doplňuje: „Naopak mírný pokles čekáme u cen dluhopisů.“  
Začátkem letošního roku společnost zavedla nový fond Raiffeisen strategie balancovaná, který doplňuje současné klíčové fondy Raiffeisen strategie konzervativní a Raiffeisen strategie progresivní. „Fondy, které slouží především pro aktivní správu aktiv klientů, byly navrženy na míru různým povahám investorů a jejich ochotě snášet rizika. Pohyby v jejich rámci jsou pro podílníky daňově neutrální,“ uzavírá Sladkovský.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Ceny nemovitostí budou stále růst ale pomaleji. Investory láká uchování hodnoty, říká Petr Míka

Letošní realitní trh byl skoro všechno, jen ne nudný. Ceny nemovitostí stále rostou, hypotéky zdražují a výnosnost investic do realit klesá. Jak na tom jsou investoři, kteří chtějí uložit své finance do luxusních nemovitostí a jak se bude vyvíjet trh nadále? Na to jsem se zeptali ředitele realitní kanceláře Boutiq Real Estate, Petra Míky.

Text: František Veselý

Foto: Jana Mensatorová/Bez frází

15. 12. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *