EUR 25.355

USD 21.641

REPO sazba ČNB 0.75 %

Inflace 4.1 %

EUR 25.355

USD 21.641

Text: Monika Lukešová

20. 03. 2018

Subjekty:
Raiffeisenbank

Raiffeisen investiční společnost má za sebou další růstový rok

Objem aktiv Raiffeisen investiční společnosti (RIS) vzrostl meziročně o 14 % z 17,4 miliard Kč na 19,8 miliard Kč. Společnost se tak po čtyřech letech působení dostala na 4% podíl na trhu. K loňskému růstu pomohlo zejména úspěšné spuštění tři regionálních akciových fondů a založení Raiffeisen realitního fondu (RRF) pro retailové investory do nemovitostí.   


„Stejně jako v roce 2016 jsme i minulý rok zaznamenali dvojciferný nárůst objemu aktiv, který meziročně stoupl o 2,4 miliardy korun. Mimořádný úspěch přinesl zejména Raiffeisen realitní fond, u kterého očekáváme výnos nad 3 % už za 12 měsíců od jeho spuštění,“ vyhodnocuje Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti. V roce 2017 se RIS podařilo zařadit do svého portfolia tři nové regionální akciové fondy typu „master-feeder“ – Raiffeisen fond amerických akcií, Raiffeisen fond evropských akcií a Raiffeisen fond emerging markets, který se zaměřuje na nákup akcií zahraničních firem.
Optimistické výhledy na rok 2018
Mezi cíle pro rok 2018 patří pořízení nových nemovitostí do Raiffeisen nemovitostního fondu a podpora pravidelných investic. „Očekáváme přetrvávající růstový trend akcií, kterým pomůže silný hospodářský rozkvět včetně pozitivního výhledu na zvyšování tržeb a zisků firem. Mimořádné nárůsty ziskovosti letos předpokládáme hlavně v tak zvaných cyklických sektorech, jako jsou finance, technologie, průmysl, spotřební zboží nebo služby,“ říká Sladkovský a doplňuje: „Naopak mírný pokles čekáme u cen dluhopisů.“  
Začátkem letošního roku společnost zavedla nový fond Raiffeisen strategie balancovaná, který doplňuje současné klíčové fondy Raiffeisen strategie konzervativní a Raiffeisen strategie progresivní. „Fondy, které slouží především pro aktivní správu aktiv klientů, byly navrženy na míru různým povahám investorů a jejich ochotě snášet rizika. Pohyby v jejich rámci jsou pro podílníky daňově neutrální,“ uzavírá Sladkovský.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Nemovitosti: chaty a chalupy a koronavirus

Zájem o chaty a chalupy neopadá. Rekreační objekty lákají i investory

Lidé v posledních letech znovu objevili kouzlo chalupaření. Na síle tento koníček, který má u nás dlouholetou historii, nabral v době nucené karantény na jaře. Hlad po rekreačních objektech byl veliký. Zájem navíc stále přetrvává, a to jak mezi běžnými lidmi, kteří si chtějí jet na chatu odpočinout, tak i mezi investory.

Text: Monika Lukešová

23. 10. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.